„Odehráli jsme koncerty v Brisbane a Adelaide, což byla druhá část našeho turné," popsal za kapelu poslední zážitky Kamil Jindřich.

První část australského turné domažličtí muzikanti odehráli ve městech Canberra a Sydney.

Kromě kulturních zážitků si Domažličané užívají i nebývalé historky.
„Spatřili jsme medvídky koala volně v přírodě, jak lezou po stromech, což je i na zdejší poměry vzácnost," zmínil Jindřich.

Během své cesty se muzikanti seznámili s několika československými komunitami.
„Hovořili jsme s nimi o životních příbězích jejich členů. Austrálie je spektrem národností, krajanské spolky se snaží vést hlavně děti k vytváření vztahu k zemi, odkud pocházejí jejich rodiče. V rámci koncertů v komunitách jsme poznali mnohé příběhy a hlavně zajímavé lidi. Moc nás potěšilo, že naše chodské písničky znali a zpívali si je s námi," říká Kamil Jindřich.

Na svých cestách členové muziky rozdávají propagační materiály města.
„Je o ně poměrně velký zájem. Podle slov diváků se mnozí z nich do Domažlic a do Plzeňského kraje rádi podívají, náš region je láká a slibuje jim mnoho zážitků, na které slyší," vypozoroval Jindřich.

Po Austrálii se domažličtí muzikanti pohybují autem. Řízení si opravdu užijí.
„Největší vzdálenost mezi městy, kde jsme účinkovali, byla 2000 kilometrů. Za celou cestu jsme již celkem urazili přes 5000 kilomatrů a ještě dlouhá cesta nás čeká," popisuje Jindřich.

V pondělí vyměnili alespoň na chvíli auto za loď a vyrazili do Tasmánie, kde odehrají dva své koncerty ve městech Hobart a Lauceston.