Film nyní dokončuje karvinský režisér Lukáš Bulava a jde o další z řady snímků Lukášova studia Horrorwatch. S baskytaristou legendární kapely jsme tak probrali nejen názor na filmovou tvorbu karvinského režiséra.

Jak vlastně vznikla tvá spolupráce s Lukášem, díky které jsi napsal i úvodní song do jeho nového filmu?
Lukáše jsem poznal v roce 2006, když jsme s mojí kapelou Dog eat Dog byli na turné a hráli jsme v České Republice ( Frýdek - Místek, klub Stoun, pozn. Autora ) Potkali jsme se v zákulisí a brzy jsme zjistili, že máme společně mnoho podobných zájmů v hudbě a ve filmech. Oba dva jsme horroroví nadšenci a teď konečně na něčem spolupracujeme.

Měl jsi nějakou konkrétní inspiraci během tvorby této skladby?
Lukáš mě požádal, abych složil úvodní song pro novinku Teď ne, Broskvičko. Poslal mi pro představu jeden hit, s tím, že v tomto stylu by se měla ubírat finální podoba. Byla to věc, kterou složil Bruno Nicolai pro italský thriller začátkem 70.let. Vzal jsem si z toho tu základní myšlenku a přidal pár koření ve svém stylu.

Viděl jsi nějaké starší snímky z karvinské produkce Horrorwatch? Pokuď ano, co na ně říkáš?
Viděl jsem všechno pod jménem Horrorwatch. Jsem Lukášův velký fanoušek a stejně tak i všech ostatních přátel, kteří mu s tvorbou pomáhají nebo se na ni podílejí. Pevně také věřím, že Lukáš bude mít v budoucnu velký úspěch.

Hudba není tvým jediným koníčkem. Věnuješ se také filmařině. Jak dlouho a kolik jsi natočil už filmů?
Krátké filmy jsem začal natáčet v raných devadesátých letech. Některé z nich měli i mírný úspěch. V tomto směru jsem natočil kolem deseti krátkých projektů. Také jsem se dostal k natáčení dokumentů z prostředí Hororových festivalů. Na mém youtube kanále je většina z mé práce volně ke shlédnutí. Youtube.com/user/Creepymonsterboy

Vím také, že jsi vášnivým sběratelem Hororových soundtracků. Jak dlouho už sbíráš věci kolem tohoto žánru?
Začal jsem sbírat soundtracky, knihy, plakáty, videokazety a všechno co jsem mohl najít někdy kolem roku 1983. Jsem hodně hrdý na mou sbírku cédéček. I když nemám úplně každý soundtrack, tak mohu říct, že má sbírka je docela působivá.

Jaká je tvá oblíbená pětka mezi horor soundtracky?
Creepshow, Dawn Of The Dead, Halloween 2, Maniac, and Suspiria. Tahle pětice na mě udělala obrovský dojem a díky ní jsem začal tvořit svou vlastní hudbu.

Kdybys měl tu možnost si vybrat jednoho hudebního skladatele pro tvůj nový film. Kdo by to byl a proč?
John Carpenter by byl moje první volba. Jeho syntetická hudba s jednoduchým nápadem je tak účinná, že bych to rád slyšel v mé představě pohyblivých obrazů.

Baví tě nějak speciálně některý z hororových žánrů více, než ty ostatní?
Italský horor by pro mě vždycky něco extra. Nejvíce mi přirostly k srdci z této země Giallo (mysteriozní thriller s maskovaným vrahem ) a Zombi filmy. Také mám v oblibě americký Slasher ( film, kde je systematicky vyvražďována skupinka lidí, obvykle uzavřená, předem daná) na kterém jsem vyrůstal. Miluji film jako celek, takže všechny možné žánry mi nejsou cizí.

V závěru prosím vzpomeňme i tvou kapelu. Takže, jaký bude rok 2015 pro Dog Eat Dog a co vše pro fanoušky chystáte?
Jako kapela slavíme tento rok 25. výročí. Naše turné začíná již v dubnu. 15. dubna hrajeme v pražském Rock Cafe. Zatím máme naplánováno na jaro 15 koncertů a další budou postupně přibývat. Uvidíme se v Praze!