V den svých narozenin, 4. září, zahraje v pražské Malostranské besedě s kapelami, se kterými v posledních letech pravidelně koncertuje. Během večera se tak na pódiu vystřídají například Anna K. & Band, T4, November 2nd nebo projekt Kulhánek, Holeček, Razím & Walsh.

„Nejenže letos slavím sedmdesátku, ale také padesát let na scéně. S první kapelou jsem totiž začal koncertovat už v roce 1964," říká Kulhánek, který byl jedním z prvních baskytaristů, kteří v tehdejším Československu začali experimentovat s bezpražcovou baskytarou.

V mládí prošel například kapelami Donald nebo Flamengo, se kterou natočil desku Kuře v hodinkách. Ta je považována za důležitý mezník české beatové hudby. Od roku 1972 hrál v Semaforu. Pak následovalo působení v doprovodné kapele Evy Pilarové a krátké působení v předříhovské skupině Katapult. Dalšími zastaveními byla pop rocková kapela Bohemia Leška Semelky, Kroky Františka Janečka a kapela Jany Kratochvílové. V letech 1981-1984 hrál společně s Lubošem Andrštem a Peterem Lipou v kapele Blues Band Luboše Andršta.

Od roku 1985 vystupoval s Etc… Vladimíra Mišíka. V té době se zúčastňoval i jiných projektů – byl hostem Pražského výběru, s Michalem Pavlíčkem a Bárou Basikovou vytvořil Stromboli. Po opuštění Etc… hrál ve skupině Krausberry, doprovází zpěvačku Annu K. a vystupuje společně se Stanislavem Kubešem a Romanem Dragounem ve formaci T4 nebo s kapelou November 2nd.

Od loňského roku je rovněž členem kapely Supergroup.cz, v níž se sešli ti nejlepší tuzemští hudebníci – Michal Pavlíček, Kamil Střihavka, Miloš Meier, Roman Dragoun a Jan Hrubý. Složení této vysněné skupiny vzešlo z ankety, kterou uspořádal časopis Rock&Pop společně s rádiem Beat.

Ke všem vyjmenovaným skupinám je potřeba připočítat ještě velké množství studiových nahrávek a hudbu do filmů a seriálů, namátkou třeba Návštěvníci nebo Létající Čestmír. Vladimír Kulhánek nemá přesný přehled o všech nahrávkách, odhaduje tento počet asi na osmdesát.