Obě společnosti v žalobě tvrdí, že na krabicích bylo jasně napsáno "nevyhazovat", informovala dnes agentura AP.

Část materiálu prý lze nahradit, což ale neplatí o sedmi diapozitivech, které pořídil v roce 1963 fotograf Angus McBean. Fotografie byly použity na obalu desky Please Please Me, prvního oficiálního alba Beatles. Objevily se též na kompilaci vydané v roce 1973 a nazvané Red Album. Snímky byly "historicky cenné a hodnotné", uvádí se v žalobě.

EMI Records a Apple Corps. požadují od úklidové firmy Crystal Services PLC zaplacení mimo jiné tržní ceny tohoto materiálu, která je odhadována na 700.000 liber (téměř 29 milionů korun).

Uklízeč údajně nevědomky vyhodil jedné noci v lednu 2001 na 450 fotografií, negativů a diapozitivů. Většina z nich pocházela z archivu EMI Records z roku 1997. Na třech krabicích, kde byl materiál uložen a které čekaly na převoz do archivů, prý byla poznámka "toto nejsou odpadky, neuklízet". Uklízeč ale podle žaloby přesto dal obsah krabic do lisu na odpadky.

Firma Crystal Services PLC podle listu Daily Telegraph většinu tvrzení v žalobě popírá, včetně toho, že na krabicích bylo zmiňované upozornění.