Písně slavné liverpoolské čtveřice se díky tomu nakonec mohou dostat do internetového prodeje. Apple Corps v prosinci 2005 oznámila, že jednání s EMI zkrachovala a že se s ní bude soudit. Podle Apple Corps audit určil, že EMI nesplnila podmínky dané smlouvami. Firmu Apple Corps vlastní Paul McCartney, Ringo Starr a rodiny Johna Lennona a George Harrisona.

"Dohodli jsme se na vzájemně přijatelných podmínkách a více se nebudeme vyjadřovat," řekla dnes mluvčí EMI. Mluvčí Apple Corps dodala, že dohoda vznikla minulý měsíc a že více neřekne. Apple a EMI již dříve vedly jinou právní bitvu o poplatky. Tento spor vyřešily v roce 1989. V únoru navíc uzavřely beatlesovská Apple Corps a americká počítačová firma Apple jiný spor o ochrannou známku.

Spor byl také považován za klíč ke vstupu písní Beatles na web. "Vypadá to, že věc jde tímto směrem," řekl ke katalogu Beatles analytik Jupiteru Mark Mulligan. "Diskuse se změnila ze ´zda´ na ´kdy´. Beatles jsou trvalka. Ten materiál vypustíte a bude se prodávat," dodal.

Na začátku měsíce EMI Music přitom oznámila, že zpřístupní téměř celý svůj hudební katalog k volnému stažení na internetu, avšak bez písní od Beatles. Generální ředitel EMI Eric Nicoli pak novinářům řekl, že na dohodě k písním Beatles na webu pracuje. Časový rámec ale odmítl upřesnit.

Beatles jsou jednou z posledních veličin světové populární hudby, jejichž tvorba není na internetu legálně dostupná. Minulý měsíc oznámil Elton John, že na internet pustí přes tři desítky svých alb, napsala agentura Reuters.