Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Benátská! 2014 je tady. Co návštěvníky čeká?

Liberec - Liberecký deník připravil přehled Benátské! Podívejte se, co můžete v následujících dnech očekávat.

23.7.2014 1
SDÍLEJ:

Mňága a Žďorp. Ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Sonnek

ČTVRTEK

Festival zahájí pět revivalů

Několik let zpátky zahajovaly Benátskou noc Slovenské večery. Letos se pořadatelé rozhodli udělat změnu a open air odstartuje pět koncertů revivalů. Tři jsou zahraniční a dva české, jeden dokonce domácí liberecký.

Představí se nizozemský revival Queen The Miracle, maďarský Kiss Forever Band a australští Acca Dacca, kteří hrají hity AC/DC.

Kiss Forever Band z Maďarska.

Čtvrteční večer odstartují čeští Abba Star a hned po nich nastoupí v domácích barvách liberečtí Rammstein Members Club (RMC), kteří jsou pověstní svými převleky, líčením i fire show. Vstupenka stojí 199 Kč.

Hvězdou večera budou Acca Dacca. Svoji reputaci si profesionální revival AC/DC s názvem Acca Dacca vybudoval během posledních třinácti let, a to nejen v rodné Austrálii. Soubor si i nadále získává fanoušky po celém světě díky svojí špičkové úrovni. Angus Young z AC/DC nedávno v jednom z rozhovorů uvedl: „Pokud nemáte možnost vidět AC/DC, navštivte koncert Acca Dacca".

TIP DENÍKU: The Miracle
Dvorní skupina holandského fan clubu Queen. Díky vystupování na akcích tamního FC Queen jsou v Holandsku velkými hvězdami. Vystupují v televizi, natočili CD i videoklip. Nemá sice kostýmy pravých Queen, ale zvukově se jim téměř vyrovnají. Loni v listopadu vystoupili na pražské Vzpomínce na Queen.

Hlavní hvězda: Kiss Forever Band

Nejlepší revival Kiss v Evropě. Kapela brzy oslaví dvacet let. Často mění kostýmy, pyrotechniku, playlist i show.


Pátek

Pátku vládnou Team s Pavolem Haberou

Dále vystoupí Ivan Král, Divokej Bill, Tomáš Klus, Visací zámek…

Jestli loňský ročník více přesedlal na českou produkci, tak letošní ročník už je téměř poskládaný z našich interpretů. Sem tam se mihnou slovenští braťja. Pokud si libujete v české muzice, na Benátské najdete výběr toho nejlepšího z tuzemské scény.

TIP DENÍKU Visací zámek Poctivá česká punková kapela, která už přes třicet let hraje ve stejném složení. Většina současné hudby je poznamenaná nedostatkem hudební vzdělanosti. U hudby, která se snaží působit umělecky je to trapné, ale Visáči si z tohoto nedostatku udělali přednost. Jejich písničky jsou krásným a spontánním projevem radosti ze života.

Od pátku už kapely budou hrát na dvou pódiích a nově jsou připraveny dvě DJ stage Urban Zone a Semtex Zone, kde budou probíhat i workshopy a další doprovodný program.

Gambrinus stage nabídne spíše pop rockové interprety. A začne hrát ve 12 hodin koncertem Madafaka. Následovat budou Jaksi taksi, Gate Crasher, Lenny a první zahraniční vlašťovka Suzerain z Británie.

Známější jména se začnou objevovat kolem 17. hodiny, kdy na hlavní stagi zahraje český hudebník Ivan Král, který proslul jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech. Spolupracoval rovněž i s Johnem Calem, Iggy Popem nebo Davidem Bowiem.

Po něm čeká posluchače česká klasika: Divokej Bill, Tomáš Klus, Team s Pavolem Haberou, Mandrage, parodická kapela Walda Gang a páteční produkci uzavřou Never Left Behind.

Na Prima Stagi jako první zahrají liberečtí Exil 51. Tato druhá stage nabídne o něco tvrdší kapely punkové i metalové: Viléma Čoka, Debillheads, Visací zámek, Kreyson, Vypsanou fiXu, Škwor, Aleše Brichtu, slovenskou Tublatanku, hardcorové Krucipüsk a produkci uzavřou Degradace.

Vstupenka na pátek stojí 740 Kč.

Hlavní hvězda: TEAM a Pavol Habera

Team je slovenská rocková skupina existující od začátku 80. let 20. století. Popularity dosáhla až s příchodem zpěváka Pavola Habery v roce 1988, téměř do poloviny 90. let zastiňovala i dnes již legendární Elán. V květnu letošního roku bohužel zesnul bubeník Ivan Marček, na Benátské tedy vystoupí kapela s bubeníkem Marcelem Buntajem a kapelu doplní ještě mladý český talentovaný kytarista Matěj Morávek.

Sobota

Vrcholem budou v sobotu HIM

Vystoupí také Anna K., Mig 21, Chinaski nebo Horkýže Slíže…

Headlinerem celého festivalu jsou finští lovemetaloví HIM. „Jejich loňský vyprodaný koncert v Lucerně byl jen zahřívací kolo pro letošní velkolepé festivalové vystoupení. V sobotu se fanoušci můžou těšit na kompletní průřez jejich tvorbou," zve na největší hvězdu hlavní pořadatel Pavel Mikez.

Mig 21

Ze sobotního playlistu bohužel vypadlo kvůli tragické události jedno jméno. Michal Hrůza skončil minulý týden po napadení ve Stodolní ulici v nemocnici s vážným poraněním mozku.

Na Gambrinus stagi budou dále posluchače bavit Anna K., Horkýže Slíže, Chinaski, Mig 21 nebo Skyline, kterým loni pořadatelé vystoupení zrušili a další. Anna K. a Chinaski tu dokonce oslaví narozeniny.

Na Prima stagi se z atraktivnějších jmen přestaví například Gipsy.cz, Petr Spálený, Mňága a Žďorp nebo Dymytry.

Sobotní lístek stojí 840 Kč.

TIP DENÍKU: Mňága a Žďorp Česká kapela hraje alternativní rock. Texty skupiny píše frontman Petr Fiala, který dlouho nemohl najít tu pravou a psal písničky hlavně o tom. Po té, co se zamiloval, je kapela nabytá energií a dobrou náladou. Její hity Měsíc, Spaste svoje duše, Nejlíp jim bylo, Písnička pro tebe a další už zlidověly. Zvláštně znějící slova tvořící název skupiny pocházejí ze slezského dialektu.

HIM

HIM (His infernal majesty) je finská „lovemetalová" skupina. V současné době ji tvoří 5 členů: zpěvák Ville Valo, kytarista Linde „Lilly", baskytarista Migé Amour, klávesák Emerson Burton a bubeník Gas Lipstick.

Kapela hraje specifický hudební styl. Novináři v počátcích nevěděli, jak ho označit. Kapelu štvaly neustálé otázky na toto téma. Postupem času vymysleli název stylu lovemetal, který vznikl dříve než tak pojmenovali své 4. album, ale teprve vydáním alba s tímto názvem žánr začal být považován za oficiální. Je odvozen od toho, že HIM zpívají o lásce a smrti a hrají tvrdou hudbu. Zároveň tím vyjadřují rozpory, jež mají nejen ve své hudbě a textech. Kapela má vlastní logo, tzv. Heartagram.

Neděle

Poslední den festivalu pro návštěvníky zdarma

Liberec Další významnou novinkou letošní Benátské bude volná neděle. „Poslední den 27. července budou mít všichni vstup na festival zdarma," říká za pořadatele Anna Šmilauerová.

Volný vstup na akci v libereckém Vesci v poslední festivalový den je výsledkem spolupráce promotérů s Libereckým krajem.

Má hudebním fanouškům z celé země ukázat regionální potraviny, kulturu a spolky a navíc je nechá nahlédnout i do festivalu z druhé strany, tedy ze zákulisí. Připraveny jsou pro zájemce také hudební dílny, kde si každý může vyzkoušet hru na hudební nástroje, škola cirkusu a spousta dalších aktivit pro dospělé i děti.

Ze známějších jmen v neděli vystoupí Petr Kolář a Čechomor.Z domácích libereckých skupin se představí bubeníci Aries, Pavel Houfek band, Křížaly, All my memories, Jana Vaculíková s kapelou, K2 a další.

TIP DENÍKU: Big'O'Band Když se řekne orchestr nebo big band, každému se vybaví swingová či klasická muzika. Tohle klišé ale boří liberecký Big'O'Band. Rozhodl se jít vlastní cestou a oslovit mladší publikum. Hraje tedy muziku jemu blízkou. V jeho repertoáru najdete Michaela Jacksona, Jamiroquai nebo Bruno Marse. A že je playlist této party hodně dlouhý. Obsahuje zhruba 250 aktivních písní.

BENÁTSKÁ!

PROGRAM 2014

ČTVRTEK 24. ČERVENCE

GAMBRINUS stage

17.00 Abba star

18.10 RMC

19.20 Miracle /NL/

20.40 Kiss forever band /HU/

22.00 Acca Dacca /AUS/

PÁTEK 25. ČERVENCE

GAMBRINUS stage

12.00 Madafaka

13.00 Jaksi Taksi

14.00 Gate crasher

15.00 Lenny

16.00 Suzerain /UK/

17.00 Ivan Král

18.20 Divokej Bill

19.40 Tomáš Klus

21.20 Team /SK/

23.10 Mandrage

00.30 Walda Gang

01.40 Never Left Behind

PRIMA stage

13.00 Exil 51

14.00 Vilém Čok

15.00 Free fall

16.00 Debillheads

17.00 Visací zámek

18.10 Kreyson

19.20 Vypsaná fixa

20.30 Škwor

21.50 Aleš Brichta

23.10 Tublatanka /SK/

00.30 Krucipüsk

01,50 Degradace

SOBOTA 20. ČERVENCE

GAMBRINUS stage

12.20 Patricie

13.20 Eddie Stoilow

14.20 Debbi

15.20 Doctor PP

16.30 Supergroup

17.50 Anna K

19.10 Horkýžeslíže /SK/

20.40 Chinaski

22.20 HIM /FIN/

00.10 Mig 21

01.40 Skyline

PRIMA stage

12.00 Hoodermaniax

13.00 Budulínek

14.00 Jelen

15.00 Gipsy.cz

16.00 Abraxas

17.00 Petr Spálený&Apollo band

18.10 Slobodná Europa /SK/

19.30 Michal Hrůza&kapela hrůzy NEVYSTOUPÍ!

20.50 Zóna A /SK/

22.10 Mňága a Žďorp

23.30 Dymytry

00.50 Deathward

02.00 Modesty pride

NEDĚLE 27. ČERVENCE

GAMBRINUS stage

12.00 A-styl

12.20 Pavel Houfek band

13.00 Zdeněk Buš

13.20 K2

14.15 Aries

14.50 Křížaly

15.20 All my memories

16.10 Big Band ZUŠ TurNov

17.10 Jana Vaculíková&band

18.10 Big'O'Band

19.20 Petr Kolář

20.40 Čechomor

Na stagích URBAN ZONE a SEMTEX zone probíhají všechny čtyři dny workshopy a DJové pouští své sety.

Pivní hospoda

Liberec Benátská! přichází ve spolupráci s pivem Gambrinus s jedinečnou formou „festivalové hospody" a snaží se tak doslova „zkulturnit" pohostinství pod širým nebem. V prostorném speciálním stanu budou dřevěné stoly i židle uspořádané stejně jako v běžných restauracích. Čepovat se bude do skla a v hospůdce bude i klimatizace. Na festivalu se letos nově bude čepovat nepasterizovaný Gambrinus.

Vstupenky

Vstupné stojí aktuálně:

Všechny čtyři dny: 1.350 Kč

VIP vstupenka 3.490 Kč

Čtvrtek: 199 Kč

Pátek: 790 Kč

Sobota: 890 Kč

Neděle: zdarma


Autor: Hana Langrová

23.7.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Radek Vondráček
2 9

Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
43 9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Grémium ČSSD naplánovalo mimořádný sjezd. Bude v dubnu

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

AKTUALIZOVÁNO

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Diktátor Mugabe nebude velvyslancem dobré vůle, šéf WHO po kritice obrátil

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) podlehl bouři nevole, kterou rozdmýchalo přidělení titulu Velvyslanec dobré vůle dlouholetému prezidentovi Zimbabwe Robertu Mugabemu. Přestárlý jihoafrický dikátátor se tak zdravotnickým embasadorem nestane.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení