Osmadvacetilet Kohoutová je známá především díky svým hereckým rolím, ke zpěvu ale tíhla odmalička. „Celý život jsem věděla, že bych chtěla zpívat. Napřed mě živilo herectví, pak se k tomu přidal i zpěv – v divadle a v show Tvoje tvář má známý hlas. Pořád mi ale chyběla tvůrčí složka. Interpretovat něčí písničky je zábavné, ale mně to nestačilo,“ vzpomíná.

Porgy a Bess
Metropolitní opera odhalila program, česká kina zahájila předprodej

Svou první sólovou desku chystá ve spolupráci s producentem Jiřím Burianem, známým jako Kapitán Demo. „Naše spolupráce je absolutně svobodná, nemáme před sebou žádné mantinely. Děláme jen to, co se nám líbí, nepotřebujeme zapadnout do tabulek nebo plnit něčí přání,“ pochvaluje si. „Je osvobozující psát svoje texty a tvořit si svou image, oddělit se od postav, které ztvárňuji,“ podotýká.

Noční život

A o čem její první singl pojednává? Poodhaluje něco málo ze zpěvaččina nočního života. „V barech mě nebaví celou noc sedět a povídat si. To většinou dělám za střízliva. Opilecké řeči mě ale nezajímají, potřebuji se hýbat, skákat na lidi, viset hlavou dolů. Když se nudím, začnu dělat stojky,“ směje se.

Debutový singl Bereniky Kohoutové Dělám stojky:

Zdroj: Youtube

Právě takový noc jí prý pomohla odrazit se k vydání sólového alba. „Seznámila jsem se takhle s člověkem, díky kterému se moje hudební dráha dala do pohybu. Potkali jsme se na mejdanu, já párkrát vykopla nohy nahoru a on si pravděpodobně řekl, že by stálo za to, abych zkusila vydat album u Universal Music,“ vypráví.

Náročné natáčení

Berenika Kohoutová v klipu k singlu Dělám stojkyZdroj: Universal MusicSamotné natáčení pak nebylo vůbec jednoduché, zejména kvůli množství stojek. „Je možné, že mě tato zkušenost odnaučí stojky dělat. Po zhruba patnáctém otočení na stojkomatu mi bylo tak špatně, že jsem nedokázala ani stát na vlastních nohou, natož rukou. Byla jsem přikurtovaná na konstrukci a kluci se mnou točili o 360 stupňů. Do toho jsem musela říkat text, a to rozhodně ne s výrazem říkajícím, že nemám daleko ke zvracení,“ dodává s humorem.

Mick Jagger
Nezastavila ho ani operace srdce. Mick Jagger už zase bujaře tančí