Kapela vznikla už v roce 1978, a že patří ke stálicím české hudební scény, dokazuje i fakt, že své třicáté výročí slavila ve vyprodaném sále pražské Lucerny. Pro své fanoušky pořádá v České republice průměrně osmdesátku koncertů ročně. Avšak zejména v 90. letech po uvolnění hranic procestovala Evropu s pravidelnými koncertními turné.

Hlavním zakladatelem, zpěvákem a lídrem kapely byl od jejího počátku Bohouš Chalupek, po čase však většina členů skupiny emigrovala do Spojených států a do Kanady, až zbyl jediný zakládající člen kapely, Miroslav Míša Leicht. Ten převzal vedení, nalezl nové muzikanty a společně tak úspěšně pokračovali v dráze Cop.

Kapela sbírala ocenění jak ve svých začátcích, v roce 1980, 1981 a 1987 to byla vítězství na prestižním hudebním festivalu Porta, tak i v současnosti. Na přelomu tisíciletí získala cenu Anděl, žánrovou cenu Akademie populární hudby v oblasti folk a country.

Skupina má v dnešních dnech na kontě sedm studiových alb, dvě živé a jednu kompilační desku. Od svých začátků, kdy se věnovala spíše americké lidové muzice s vlastními texty, nyní upřednostňuje zejména vlastní tvorbu, a posluchači ve Frenštátě se tak mohou těšit na zpěv doprovázený kytarou, houslemi, mandolínou, baskytarou, dobrem a bendžem.

Vstupné je 120 korun pro dospělé a 60 korun pro děti.

Anna Macíčková