Muzikanta, který jako první na světě uskutečnil v roce 1997 koncert v šestém světadílu – v Antarktidě, zvou a jeho Recitál tak společně pořádají ústecký Kruh přátel hudby a právě Národní dům.

Hudebně se bude Lubomír Brabec v kulturním domě dost ohlížet zpátky, repertoár přitommá velice pestrý. Jeho vystoupení by mělo začít Třemi preludii od Heitora Villa-Lobose (1887-1959), podle Wikipedie nejslavnějšího známého jihoamerického skladatele klasické hudby.

Během večera pak od něj ještě zazní Tři koncertní etudy.

Skladba Leyenda, na níž Brabec nejspíš nezapomene, je z pera národního španělského autora Isaaca Albenize (1860-1909), Clauda Debussyho asi není třeba víc představovat. Od tohoto skladatele, který žil v letech 1862 až 1918, představí virtuós skladbu Dívka s vlasy barvy lnu. Než uzavře hudebník své ústecké vystoupení Romancí od neznámého autora, nabídne ještě publiku Fandanguillo složenou Joaquinem Turinem (1882-1949) a skladbu Gran Jota od Francisca Tárregy (1852 – 1909), španělského pedagoga, skladatele a jednoho z nejlepších kytaristů své doby. I Lubomír Brabec je podobný příklad, také on patří k nejvýznamnějším koncertním kytaristům současnosti. Pochází z Plzně, začínal jako houslista a ke kytaře se dostal až ve svých třinácti letech.

Jako patnáctiletý vstoupil na plzeňskou konzervatoř a svá studia dokončil na konzervatoři v Praze. V roce 1974 získal titul laureáta v „Concours International de Guitare“ v Paříži, od dosažení tohoto renomovaného ocenění podnikl mnoho uměleckých cest po většině zemí Evropy, Asie a Ameriky. V roce 1980 získal stipendium britské vlády a pokračoval v mistrovských studiích v Londýně na Royal Academy of Music a ve světově proslulém Early Music Centre . Lubomír Brabec vystupuje s předními orchestry po celém světě.

Je oblíbeným hostem TV pořadů a rozhlasových studií. Na CD natáčí díla takových autorů, jako je Sor, Bach, Tárrega, Paganini či Vivaldi… Každému z nich přitom věnoval samostatné album. Od firmy Supraphon Records má 2 Zlaté desky z let 1991 a 1996 za nahrávku VivalI ŠPANĚLSKY zahraje kytarista Národnímu domu. Foto: www.lbrabec.cz diho koncertů.