Její hlas zazní na zahájení slavnostního ceremoniálu MTV Video Music Awards v Las Vegas v 18:00 místního času (v pondělí 03:00 SELČ).

"Na oslavu svého návratu, na který její fanoušci dlouho čekali, zazpívá svou novou píseň Gimme More, která je z nového připravovaného alba. To by mělo vyjít 13. listopadu," uvádí se v komuniké MTV.

Pětadvacetiletá zpěvačka, která prodala za svou kariéru 76 milionů nosičů, se odmlčela v roce 2004, kdy se provdala za tanečníka Kevina Federlina. Jejich manželství ale ukončil letos v létě rozvod a nyní se soudí o opatrovnictví dvou synů.

Na přelomu tisíciletí pět let držela rekord jako nejlépe placená zpěvačka na světě s 38,5 milionu dolarů ročně, než ji z popového trůnu sesadila Madonna. Od minulého roku ale začala plnit stránky bulvárního tisku spíše svým pochybným chováním a skandály. Na veřejnosti se objevily fotografie, na nichž je vidět, jak vyráží do společnosti bez spodního prádla či se potácí v barech s opuchlýma očima. Společnost šokovala také tím, že si před paparazzi sama v kadeřnictví oholila hlavu; nakonec podstoupila detoxikační kůru.

Na hudební scénu se částečně vrátila počátkem května, kdy podnikla miniturné, během něhož zpívala některé svoje nejúspěšnější hity, ale z playbacku.

Spearsová se stala světovou celebritou v roce 1999 díky písni Baby one more time, která vyšla na jejím prvním CD se stejným názvem. Její poslední album nazvané In the Zone vyšlo před čtyřmi lety.