„Jedinečně nadaný a populární“ autor, jak jej označila AP, se narodil 12. května 1928 v Kansas City. Publicistka Tina Brausamová uvedla, že ve středu zemřel přirozenou smrtí ve svém domě v Los Angeles.

Během své dlouhé kariéry spolupracoval především s textařem Halem Davidem, mezi zpěváky byla jeho oblíbenkyní Dionne Warwicková, která v roce 1964 zpracovala jeho píseň Walk On By. Pro Toma Jonese napsal hit What's New, Pussycat?, spolupracoval také s Dusty Springfield nebo The Carpenters. Aktivní zůstával i ve vysokém věku, když jako osmdesátník vystoupil na festivalu Glastonbury a podílel na soundtracku k filmu Po.

Nezapomenutelné melodie

Podle AP se s Bacharachem může z posledních dekád měřit jen hrstka autorů, pokud jde o schopnost tvořit „okamžitě chytlavé“ písně, které zůstávají populární dlouho po napsání. Na předních příčkách hitparád se jeho díla s nezapomenutelnými melodiemi a „osobitými aranžemi“ umísťovala od 50. let až do začátku 21. století.

Rekordmankou v historii cen Grammy se stala jednačtyřicetiletá zpěvačka Beyoncé, která na letošním slavnostním udílení obdržela svůj 32. zlatý gramofonek
Ceny Grammy ovládla Beyoncé. Zpěvačka pokořila historický rekord

Bacharach se jako dítě s rodiči přestěhoval do New Yorku, kde jako teenager nasával hudbu v klubech, kam s falešným průkazem chodil na jazzové hvězdy Dizzyho Gillespieho či Charlieho Parkera. Později studoval hudbu na několika školách v Kanadě i v USA, mezi jeho učitele patřil francouzský židovský uprchlík před nacismem Darius Milhaud či český skladatel Bohuslav Martinů.