Připravované dílo nazvané Čas růží nebude životopisem naší největší pěvecké hvězdy, ale přinese zcela nový příběh sepsaný Sagvanem Tofim, který má přece jen určité paralely s tím „mistrovým" vykazovat.

V symbióze s ním zazní největší hity z Gottova repertoáru – celkem jich má být 25, včetně jedné novinky, jejímž autorem je Ondřej Soukup, který se ujal hudební dramaturgie muzikálu.

„Je to nejvíc, co se mi v životě stalo, že můžeme zrealizovat projekt, který jsem nosil v hlavě 8 let. Cesta k němu byla velmi trnitá, dlouho jsem ho držel pod pokličkou, ale dnes můžu říct, že se mi splnil sen," říká Sagvan Tofi, který začal o muzikálu s písněmi Karla Gotta přemýšlet od dokončení Dětí ráje (s písněmi Michala Davida).

„Zavolal jsem svému příteli, producentu Oldřichu Lichtenbergovi a pořádal ho o pomoc s realizací – nemyslel jsem si, že bych na to měl sílu, dát sám dohromady takovou velkou věc. Společně jsme pak oslovili Karla Gotta, kterému jsem dílo odprezentoval – byl to mimochodem asi můj nejtěžší úkol, jaký jsem kdy měl, přepadala mě strašná tréma. Obrovská úleva přišla s Karlovou reakcí, který s realizací nadšeně souhlasil," vypráví Tofi. „Velký kus práce odvedl Oldřich Lichtenberg, který pak zajistil práva ke všem písním. V tom čase padl i návrh, že nejlepší a nejdůstojnější pro tento příběh by bylo uvést jej v Hudebním divadle Karlín. Společně jsme tedy oslovili jeho ředitele, Egona Kulhánka, seznámili jsme ho s příběhem a ten souhlasil."

Karel Gott jako umělecký supervizor

Samotný Karel Gott, o jehož účasti v muzikálu se dá zatím jen spekulovat, protože ji tvůrci nepotvrdili (sám ale přiznal, že by si hned nějaký ten duet, ať už se zpěvačkou, či zpěvákem zazpíval), se ujme pro něj zcela nové role – totiž uměleckého supervizora.

„To zní nádherně! Supervizor znamená, že do toho budu trošku kafrat, že třeba řeknu svůj názor. Ale nebudu velmi ovlivňovat to, co mi připadá, že se rodí velmi krásně, co už má své obrysy," povídá Karel Gott. „Jak už bylo řečeno, celý příběh stojí na mých písních, což mě samozřejmě naplňuje velkou pýchou, že z nich vůbec příběh složit lze! Těším se na to, protože budu mít menší zodpovědnost, než jakou mám jako interpret – nemusím mít obavy a strach, jestli do premiéry vydrží můj hlas, jestli vydržím já celý, jestli si budu pamatovat texty, což je taky už v mém věku velký úkol," říká zpěvák, před nímž je – po jeho prodělaných zdravotních peripetiích – nutno smeknout. Nejenomže vypadá výborně, ale zachoval si i svůj pověstný smysl pro vtip, šarm a sebeironii.

První kolo castingů již proběhlo pod Mistrovým drobnohledem

Že nechce nic ponechat náhodě, dokládá i fakt, že má za sebou jako pozorovatel první kolo castingů, z nichž vzejdou představitelé jednotlivých rolí (jejich jména budou oznámena na přelomu října a listopadu).

„Bavilo mě poslouchat ty, kteří se ucházeli o roli a zpívali opravdu skvěle písně z mého repertoáru – ať už z původního, tak zahraničního. Nejvíc mě zaujali účastníci, kteří nenapodobovali Karla Gotta s jeho manýrami, s jeho způsobem zpívání, ale dali do interpretace mých písní kousek svého názoru či stylu. Musím říct, že jsem byl v mnoha případech velmi příjemně překvapen," říká zpěvák, který se má „podepsat" i na výtvarné podobě vznikající podívané. „Ano, můj obraz tam bude," usmívá se.

Režie muzikálu Čas růží se ujme Petr Novotný, scéna bude dílem Daniela Dvořáka, kostýmy navrhne Roman Šolc, hudební nastudování má na starosti Martin Kumžák.

Vstupenky jsou už v prodeji v pokladně a obchodním oddělení Hudebního divadla Karlín (www.hdk.cz) a v prodejních sítích TicketArt včetně všech poboček Čedok.