Ceny Vinyla se letos rozdělovaly poprvé. Ocenění má pojmenovávat důležité počiny v současné české hudbě. Ankety a žebříčky podle organizátorů odrážejí spíš popularitu kapel u veřejnosti či názory vydavatelů. Ceny Vinyla mají být jejich protipólem.

Projekt improvizované hudby B4 vznikl v roce 1998. Původní duo se během roku rozrostlo na čtveřici a za občasného hostování dalších hudebníků vystupovalo v téže sestavě do roku 2008. Hudební výboje B4 sahaly od ambientu, urban ethna, dubu, post rocku až po trip hop a jazz.

Divoká směs krautrocku, noise a psychedelie

B4 po roce 2008 jsou jakýmsi power triem, hrající divokou směs krautrocku, noise a psychedelie. Vše je bohatě obaleno do vesmírných efektů a elektronického chrčení. Polyrytmy a disharmonie jsou tu také oblíbeným kořením. Hudba projektu se muže pohybovat od meditativního minimalismu po noisový nářez. B4 hraje na české poměry neobvyklou hudbu, kterou vždy svým zájmem dotvářejí samotní její posluchači.

V obsazení skupiny jsou bicí, analogové klávesové nástroje, baskytara a mixážní pult.B4 vystupují také s hostujícím baskytaristou a pak se v setupu navíc objeví chrchlající a syčící noisová kytara. Od roku 2009 se členové skupiny rozhodli používat výhradně historické nástroje a analogovou elektroniku.

 

Zdroj: Youtube

 

(zdroj: čtk, bandzone.cz/b4musicfortrees)