Řeč je o bubeníkovi Pavlu Valdmanovi, který pochází z Rotavy a dnes působí v úspěšné americké skupině Against The Wall (ATW) s frontmenem Danielem Jakubovicem. A právě s touto formací zavítá z USA už 21. února do Sokolova. Ojedinělý koncert se uskuteční v sokolovské kinokavárně Alfa.

„V současné době se s kapelou po dvouleté pauze opět vracíme ke koncertování, a to třemi koncerty v ČR. Jejím prvním koncertem v Evropě vůbec bude právě sokolovská Alfa. Dále vystoupíme 24. února v Brně a o den později v pražském Rock Café," řekl bubeník Pavel Valdman.

Sám Jakubovic přišel po šesti letech krve a potu, jak sám říká, s progresivním projektem, albem pojmenovaným Things are not like they said. Tvorba kapely se posunula a vybočuje svým neomylně zřetelným zvukem. „Prolíná v podstatě jedinečnou značku progresivního rocku a infekční popovou citlivost, zatímco zobrazuje muzikálnost a všestrannost tak, že jen málo kapel s nimi dnes může soupeřit," přiblížil Valdman. Prozradil, že Daniel Jakubovic strávil posledních několik let jak pěstováním mezinárodní fanouškovské základny díky spolupráci s Jordánem Rudessem, klávesistou progresivní rockové legendy Dream Theater, tak i vydáním svého posledního sólového alba Elef Kirot. To bylo vydáno v Izraeli v roce 2011 a získalo celosvětové uznání. „Přestože album není v angličtině, ale v hebrejštině, prodalo se ho přes desítky tisíc kusů po celém světě," poznamenal bubeník a potvrdil, že kapela se soustředila na ono budování fanouškovské základny koncertováním a turné po celých USA s některými z největších jmen, například Red Flaming Hanley a The Veer Union. Vrcholem úspěchu tohoto období bylo pozvání ATW jako předkapely na jediný koncert slavných Dream Theater v izraelském Tel Avivu. ATW zaujal vyprodanou halu s osmi tisíci fanoušky svým pravděpodobně nejpůsobivějším výkonem kariéry.

Tento koncert přinesl kapele mnoho uznání, nových fanoušků a přesvědčil o jejich výjimečnosti, což ocenil i právě Jordán Rudess. „Daniel je jedním z nejtalentovanějších muzikantů, které jsem kdy potkal. Od chvíle, kdy jsem poprvé slyšel jeho hudbu, jsem věděl, že je to mladý člověk, kterého jsem chtěl nejen podporovat na jeho nahrávkách, ale nechat ho podílet se i na mé vlastní hudbě. Nyní přichází vaše chvíle zjistit, co je Daniel zač. Vychutnejte si jeho hudbu a jeho talent a přidejte se ke mně při sledování stoupající kariéry tohoto vynikajícího hudebníka," řekl na adresu interpreta, který už 21. února vystoupí v Sokolově.

Vstupenky je možné rezervovat na jan.zmrzly@atlas.cz.