„Pro nás je největší poctou a naplněním, že je mistr Morricone s naším orchestrem nadmíru spokojený. To, že na jeho koncerty je sál vždycky vyprodaný, beru jako samozřejmost," uvedl šéf Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenhörl, který se na hudební události podílí jako trumpetista.

Program je výběrem filmové hudby italského skladatele a má čtyři části: filmy se sociální a válečnou tematikou s bloky pocta Mauro Bologninimu a moderní mýtus ve filmech Sergia Leoneho. Poté následují části tragický, lyrický a epický film. Letošní turné zahrnuje vystoupení ve sportovních halách a amfiteátrech dvou desítek metropolí včetně Dublinu, Londýna, Prahy, Nice nebo Berlína.

Od roku 2001 uskutečnil Morricone již více než 100 koncertů v Evropě, Asii, USA a Jižní Americe. Je držitelem nespočetné řady ocenění, včetně Zlatého lva a Oscara za celoživotní dílo, dále osmi ocenění Nastro d´Argento, pěti BAFTA, pěti nominací na Oscara, sedmi italských ocenění David di Donatello, tří Zlatých glóbů, Grammy a Evropské filmové ceny. Celkem zkomponoval hudbu k 500 filmům a televizním seriálům. Ve světě klasické a filmové hudby působí déle než 50 let.