Několik minut po osmé hodině večerní se rozezněla znělka, která vyhlášení Českého slavíka již několik let provází. Další ročník vyhlášení nejlepších pěveckých hvězd České republiky mohl začít. Slavnostním večerem ve Státní opeře provázel již podruhé Leoš Mareš, který opět zaujal svým stylem humoru.

Loňské hlasové krále připomenul poněkud nezvykle operní pěvec, který zazpíval nejznámější hity předešlých vítězů. Když svým hlubokým hlasem spustil hit loňské Zpěvačky roku Anety Langerové– Křídla motýlí, rozesmál celýsál.

NewtTrio, Josef Vágner, Leona Černá– ti všichni měli šanci stát se Objevem roku. Hlasovat se mohlo přes sms až do poloviny přenosu. Objevem se stává ten, kdo vloňském roce vanketě vůbec nefiguroval a letos se posunul po příčkách žebříčku nejvýše. Nakonec se vítězem stal Josef Vágner.

Večer hudebně otevřelo Prase. Tedy tak se alespoň jmenovala písnička loňského vítěze vkategorii Skupina roku, kapela zÚval uPrahy– DivokejBill.

Atmosféru mezi dalším vyhlášením jednotlivých kategorií dokreslila Helena Vondráčková, která zazpívala sJiřím Kornem svůj starý hit Já na bráchu ping, já na sestru pong; také Ewa Farna, Aneta Langerová, Lucie Bílá a comebacková kapela WanastoviVjecy.

Dalšímu účinkujícímu, romské kapele Gipsy.cz, se podařilo roztleskat celý sál Státní opery. „Těm to ale šlapalo,“ okomentoval jejich vystoupení LeošMareš.

Jako první byly vyhlášeny výsledky Skokana roku vkategorii Skupina. Nejvíce poskočila Argema, která letos obsadila 14.místo. Její frontman prohlásil, že si kapela brousila zuby na cenu již dlouho. „Báli jsme se, že by to zase letos nevyšlo. Mohl nám jí totiž vyfouknout třeba Leoš Mareš.“

Na Skupinu roku byly nominovány formace Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof a Olympic; do kategorie se podařilo procpat pod speciální nominací ičeskému fotbalovému týmu ve skupině Aza výborný los pro Euro2008.

Loňské vítězství ve Skupině roku se nepodařilo obhájit kapele Divokej Bill. Letos získala jen třetí příčku. Na druhé pozici se umístili Chinaski, kteří vyzvali fanoušky, aby snimi přišli cenu na některý zjejich koncertů oslavit. Vítězem kategorie se stala skupina Kabát, která se bohužel nemohla dostavit, a tak pozdravila fanoušky alespoň skrz obrazovky.

Až na třináctou příčku vyskákal vítěz třetí řady Superstar Zbyněk Drda a tím se stal Skokanem roku vkategorii Zpěvák. Ze všech skokanů zároveň získal největší počet bodů a tím si zajistil pobyt umoře, který byl dárkem od sponzorů.

Vkategorii Zpěvák roku nejvýše vystoupali Dan Bárta, Petr Bende, Karel Gott, Petr Kolář, Richard Krajčo a Daniel Landa. Štěstí je krásná věc, ale prachy si za něj nekoupíš– stímto hitem získala speciální nominaci hvězda posledních dní– František Procházka. Ten je obžalován zkrádeže 562milionů korun, která se svou výší iprovedením zapíše do dějin české kriminalistiky.

Znominace vypadnul Jaromír Nohavica, místo něj se do šestice nejlepších vyzpíval Richard Krajčo.

Bronzovým Zpěvákem roku se stal Daniel Landa, za kterého cenu převzala jeho žena Miriam.

Stříbrnou pozici obsadil muzikálový zpěvák Petr Kolář, který narážel na proroctví, že letos vyhraje. „Mám radost, že se nenaplnily prognózy. Jsem mladý začínající umělec a musím mít něco před sebou,“ řekl Kolář. Poslal také pusinky svému synovi, který musel zůstat udědečka: „Amazej spát, až tohle skončí, jak jsme se domluvili…“

Večera se zúčastnila také Miss World 2007Taťána Kuchařová, která měla předat cenu Zpěvákovi roku. Tím se stal již klasicky Karel Gott, který ale koncertoval vRakousku na charitativním večeru zaměřeném na starší otce. Divákům se přihlásil zživého vstupu: „Jistě pochopíte, že akci „Tatínek nebo dědeček“ jsem si nemohl nechat ujít. Samozřejmě děkuji všem, že mi pomohli rozšířit slavičí voliéru.“ Vprůběhu jeho díků se ozvalo ale jeho vyzvání ke vstupu na pódium a Gott oblečený vrakouském kroji prohlásil: „Ich komme.“

Gott bohužel zapomněl na své úsměvné: Letos jsem to opravdu nečekal. Několikanásobný slavík získal od diváků 44tisíc hlasů. „Zvítězila opět zkušenost,“ prohlásil průvodce přenosem LeošMareš.

Z54.na 20.místo poskočila Barbora Zemanová, účastnice posledního ročníku Superstar. Díky tomuto skoku se stala Skokanem roku vkategorii Zpěvačka.

Vkategorii Zpěvačka roku zavládlo největší napětí. Ačkoliv nominovány byly všechny výrazné hvězdy české scény– Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová, Helena Vondráčková, Lucie Vondráčková iHelena Zeťová, na zlatý trůn se mohla posadit jen jedna znich.

Do kategorie se pod zvláštní nominací spísní Teď královnou jsem já (… teď vjíždím před senát, ze snů už přece vím, že má to tak být…) dostala Petra Paroubková, nová manželka předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.

Na bronzový trůn se posadila Lucie Vondráčková, která kromě klasického ústního poděkování zvolila i „slova“ díků ve znakovéřeči.

Největší překvapení večera, druhou pozici, vyhlásil Petr Hapka. Stříbrnou slavicí pro rok 2007se stala Aneta Langerová, která stejně jako většina žen bojkotovala klasické společenské oblečení a votázce módy zůstalasvá.

Na trůn královny českých pěveckých hvězd posadil zpěvačku Lucii Bílou fotbalista Vladimír Šmicer. Lucie Bílá získala od diváků 53tisíc hlasů a zasloužila si tím tak jubilejního desátého zlatého slavíka. „Já mám tak strašnou radost. Nejen za sebe, ale za celý svůj tým, letos jsem je fakt nešetřila, ale příští rok bude ještě hůř,“ prorokovala. Nakonec sošku se slovy „Tak pojď domů“ políbila a popřála divákům krásné vánoční svátky.

Bílá se zároveň stala iabsolutním slavíkem roku 2007– tedy interpretem, který získal nejvíce hlasů. „Toho desátého slavíka jsem chtěla přinést tatínkovi, který letos oslavil sedmdesátku. Tak tati, máme todoma.“

Skokan roku– kategorie Skupina

1.Argema

Skupina roku

 • Kabát
 • Chinaski
 • Divokej Bill

  Skokan roku– kategorie Zpěvák

  1.Zbyněk Drda

  Zpěvák roku

 • Karel Gott
 • Petr Kolář
 • Daniel Landa

  Objev roku

  1.Josef Vágner

  Skokan roku– kategorie Zpěvačka

  1.Barbora Zemanová

  Zpěvačka roku

 • Lucie Bílá
 • Aneta Langerová
 • Lucie Vondráčková