SOČR pobývá v zemi vycházejícího slunce od 18. června, zpět do České republiky přicestuje 9. července. Pětaosmdesát členů orchestru čeká v Japonsku pod taktovkou jejich šéfdirigenta Ondreje Lenárda celkem třináct koncertů, mimo jiné v tokijské Suntory Hall, ósacké a fukuocké Symphony Hall nebo nagojské City Hall.

Při průměrné kapacitě sálů kolem 1 900 sedadel navštíví koncerty SOČR během turné bezmála 25 000 posluchačů. Program tvoří zejména díla Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Novosvětská symfonie nebude chybět ani na jednom koncertu; bez Smetanovy Vltavy se obejde pouhý jeden večer. Program doplní díla Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina a Sergeje Rachmaninova.

Zájezdy tuzemských orchestrů vážné hudby do Japonska jsou vzhledem k oddanosti tamního publika západní klasické hudbě poměrně časté. Často do Japonska jezdí například Česká filharmonie. "Japonsko je země hudbě zaslíbená a při koncertech v tamních vyprodaných sálech mám vždy neodbytně silný pocit, že české hudbě zvlášť.

Když slyšíte tóny Smetanovy Vltavy nebo Dvořákovy Novosvětské v některé z akusticky vytříbených síní, jako například v Suntory Hall v Tokiu nebo v Aichi centru v Nagoji, je to skutečně působivý zážitek na celý život," uvedl ředitel orchestru Jakub Čížek.

PFS na festivalu v St. Gallen zazpívá od 29. června do 13. července, v Bregenzu se představí od 19. července do 20. srpna.

PFS zazpívá na festivale ve švýcarském St. Gallenu od 29. června do 13 července a bude se podílet na koncertním provedení málo známé opery Giacoma Pucciniho Edgar z roku 1889. V Čechách tato opera zazněla vůbec poprvé až v roce 2010 zásluhou Divadla F. X. Šaldy v Liberci. PFS se připojí k tamějšímu symfonickému orchestru pod taktovkou britského dirigenta Leo Hussaina.

Na festivale v Bregenzu se PFS představí od 19. července do 20. srpna. Vystoupí na slavné Jezerní scéně v devětadvaceti inscenacích Bizetovy opery Carmen v nastudování dánského režiséra Kaspera Holtena a italského dirigenta Paola Carignaniho a ve Festivalovém domě ve třech provedeních opery Beatrice Cenci od Bertholda Goldschmidta v nastudování dirigenta Johannese Debuse a režiséra Johanesse Eratha.

PFS také v zahraničí vzdá hold 100. výročí založení republiky Dvořákovou kantátou Te Deum, kterou spolu s Vídeňskými symfoniky a za řízení kolumbijsko-rakouského dirigenta Andrése Orozco-Estrady provede 23. července ve Festivalovém domě v Bregenzu.

Pražský filharmonický sbor má za sebou čtyřiaosmdesátiletou historii, vystupuje s prestižními tělesy a dirigenty mezinárodní hudební scény a patří mezi nejvyhledávanější evropské profesionální pěvecké sbory. Hlavním sbormistrem Pražského filharmonického sboru je od roku 2007 Lukáš Vasilek.