Na otázku Deníku, jak se cítí, když v ní koluje islandská krev po mamince a italská po otci, odpověděla:

„Můj otec přijel na Island, kde si vzal moji matku. Pocházel z Neapole a náramně miloval tamní písně. Ale život na Islandu byl v mém dětství trochu stereotypní. Poslouchali jsme jednu rozhlasovou a televizní stanici, a na tom jsme vyrůstali. Teprve v posledních letech se život na Islandu výrazně změnil," říká Emilíana Torrini.

V zajetí pohádek

Jak sama přiznala, spisovný jazyk islandštinu i příliš neovládá. V dětství žila v zajetí pohádek. „Na Islandu, když jako dítě zlobíte, rodiče mu vyprávějí hrůzostrašné zkazky o různých trolech jenom proto, aby poslouchalo. Proto jsem i já jednu dobu viděla v dětství za každým kamenem nějakého ducha. Navíc, můj dědeček byl sběratel takových pohádkových příběhů," uvedla Emilíana Torrini.

Uvedla, že žila šestnáct let v Anglii, kde poznala řadu zajímavých lidí z různých uměleckých oborů, ale bohužel žádnou větší osobnost z hudební branže.

Přátelství s Markétou Irglovou

Na otázku, co pro ni Island znamená, odpověděla: "Myslím si, že nezáleží na tom, kde zrovna žijete. Několikrát jsem měla velkou chuť z Islandu odjet, což mi měli mnozí za zlé. Mám ráda poezii z různých částí světa. Obdivuji krajinu v džungli, lákala mě Indie. Jde vždy pouze jen o ten vnitřní pocit, mít životní pohodu," míní Emilíana Torrini.

Sama přiznala, že má velmi ráda populární hudbu. „Miluji všechnu muziku, popem se lépe vyjádřím než vážnou hudbou," přiznává zpěvačka. A jak se cítila, když se stala populární poté, co nazpívala píseň k filmu Pán prstenů?

„Bylo to velmi příjemné. Připadala jsem si jako Barbara Streissand," vyznala se s úsměvem zpěvačka. Jak se cítí na koncertních turné?

„Je to trochu složitější, mnohdy sama řídím auto, když někam přijedu, musím se více soustředit na vystoupení, takže na prohlídku historických památek čas nemám. Ale zase jsem šťastná, když na svých cestách potkávám řadu znamenitých lidí, později jsme v kontaktu, zpětně se třeba navštěvujeme. A to je úžasné," vysvětluje Emilíana Torrini.

Je v úzkém kontaktu s naší úspěšnou písničkářkou Markétou Irglovou, k níž ji pojí velké přátelství.