Na první pohled vypadá jako jeden z mnoha typických představitelů americké country. Ale zdání klame. Tenhle nenápadný strýček patří už od šedesátých let k nejvyhledávanějším sidemanům, o jeho mistrovství v oboru hry na foukací harmoniku nemluvě. Česká bluegrassová skupina

Druhá tráva a její frontman Robert Křesťan s ním už podnikli několik koncertních šňůr. Společně také natočili excelentní živé album. Jejich letošní české turné zahrnuje koncerty v České Třebové, Českém Brodě, Českém Krumlově a ve Zlíně.

Hvězda za hvězdou

V případě osmasedmdesátiletého rodáka ze Západní Virginie stačí zmínit alba, na kterých se podílel ať už jako harmonikář, nebo v roli kytaristy, baskytaristy, případně i bubeníka. Elvisovi Presleymu asistoval při nahrávání sedmi filmových soundtracků i na hitových singlech Big Boss Man High Heel Sneakers. S Royem Orbisonem vystřihl Blue Bayou a Johnnymu Cashovi pomohl s jedním z jeho největších šlágrů Pomerančovým expresem (Orange Blossom Special).

S kytarovým mágem Chetem Atkinsem natočil desku melodií z repertoáru skupiny Beatles a s ex-Beatlem Ringem Starrem spáchal jeho druhé sólové elpíčko Beaucoup Of Blues. Ikoně kanadského písničkářství Gordonu Lightfootovi byl po ruce při vzniku slavné Canadian Railroad Trilogy.

Nancy Sinatra ho přibrala do svého duetu s Leem Haz-lewoodem s názvem Jackson, který u nás proslavili Jiří Grossmann a Naďa Urbánková. Simon & Garfunkel využili McCoye v písničce The Boxer a Bob Dylan mu dával práci pravidelně.

Charlie si s Dylanem zahrál na kytaru v písni Desolation Row z dnes už klasické desky Highway 61 Revisited, absolvoval s ním celou anabázi vzniku kultovního dvojalba Blonde On Blonde a stal se basistou na písničkářově comebackovém albu John Wesley Harding. Ve svém nejlepším období se McCoy stihl objevit na 400 nahrávkách během jediného roku.

Charlie McCoy a Druhá tráva
25. 4. Česká Třebová

27. 4. Český Brod

28. 4. a 29. 4. Zlín

30. 4. Český Krumlov (festival Kouzelný Krumlov)