Máte rádi pop rockovou kapelu Chinaski, ale nedáte dopustit na klasické černé gramo desky? Pak si můžete už brzo vychutnat bohatý analogový zvuk jejich posledního alba Rockfield i na svém gramofonu.

Ze studia Queen

„Nahrávka, která vznikala ve stejnojmenném legendárním britském studiu, jež si oblíbili například i Queen, Oasis nebo aktuálněji Coldplay, totiž vychází na vinylu," informoval Deník Roman Helcl z agentury a vydavatelství BrainZone. Právě to, které s albovou novinkou Chinaski loni přišlo.

„Skupina čerstvý vinyl poprvé představí a pokřtí dnes večer na již měsíc vyprodaném koncertě v pražském klubu Retro Music Hall. Hlavním kmotrem LP desky zde bude frontman Olympic Petr Janda," prozradil Helcl.

„Jsme rádi, že Petr roli kmotra naší nové desky přijal. Jeho kapela má totiž na svém kontě prodaných nejvíc vinylů v Česku," vysvětlil kapelník Chinaski František Táborský. A připomněl hned, že Chinaski se v rámci turné představí 26. března v Domě kultury v Liberci a 29. dubna v DK v České Lípě. Na oba koncerty nyní ještě vstupenky jsou, ale rychle mizí. A podobné je to i v případě obou vystoupení kapely okolo zpěváka Michala Malátného v kraji Ústeckém. Tedy 8. dubna v DK Litoměřice i ve Sportovní hale v Mostě.

Po show i e-shop

„Poprvé budou gramofonové desky Rockfield v prodeji na dnešním koncertě v Praze. Hned od úterý pak budou k mání i v e-shopu Chinaski," doplnil ještě aktuální informace Roman Helcl.

Chinaski se chystají na částečně vyprodanou šňůru čtrnácti koncertů, která končí 5. června v Lokti. Skupina jí podporuje vydání loňské nahrávky Rockfield, která se stala platinovou a též nejprodávanější nahrávkou v ČR. Úspěšný je i albový singl „Víno", dlouhodobě nejhranější píseň našich rádií dle žebříčků IFPI. Ač Víno dál boduje, kapela ho nedávno v éteru vystřídala novou písní „Každý ráno". K ní také už vznikl aktuální černobíle barevný klip.