Kde se vám v poslední době hrálo nejlépe?

Veliký úspěch jsme měli například na Národním krojovaném plese v hotelu Praha. Letos byl už čtrnáctý ročník a byl věnován středním Čechám a Praze. Stálo nás to ovšem hodně starostí, protože je to největší ples,který v republice existuje. Bývá tam až tři tisíce návštěvníků. My v Praze hráli potřetí, ale letos jsme vystupovali na hlavním sále a to téměř pořád.

Také jsem vás zahlédla v televizi. Hráli jste při setkání čtyř prezidentů: Česka, Slovenska, Chorvatska a Srbska v Lánech…

To nebyla pro nás žádná novinka. Čtyřlístek hrál už osmi hlavám státu. Z toho panu prezidentu Klausovi třikrát a panu Gašparovičovi také třikrát. Byli jsme na festivalu na Slovensku, kde jsme se s ním také setkali. On i jeho manželka jsou velkými přáteli folklóru. Což ostatně potvrdili i teď v Lánech, kdy si oba spolu s námi zazpívali. Mimo jiné Nechoď Janku přes Polanku a Tancuj, tancuj.
Oba zpívají moc dobře.

Aktuálně se chystáte nač?

Teď se chystáme na soustředění před Tuchlovickou poutí. Ta se koná první květnový víkend, tedy 4.-6.května, kdy se uskuteční již 19. ročník tohoto Středočeského folklorního festivalu. My jsme jeho hlavními pořadateli.

Jak se vám daří v dnešní době shánět sponzory?

Rok od roku je to horší. Dokonce někteří krachují. Stát také ubírá všude, a tak není jasné, zda nějaký příspěvek dostaneme. Člověk riskuje to, že festival pořádá a neví, jak vše dopadne. Věříme, že snad dobře. Přece jen se jedná o solidní akci s dlouholetou tradicí.

Nač se letos můžeme těšit?

Festival je to mezinárodní, takže tu budou i hosté ze zahraničí. Celkem kolem dvaceti souborů. Přivítáme společně s Lístečkem z místní ZUŠ soubory Malé Zálesí z Luhačovic a výborný soubor z Rumunska. Pamatuji si je ze Strážnice, kde bývám v porotě. Bude tu Kohoutek z Chrudimi, Hajdaláci, Čižmičky, Vonička, Kytice, Vrbina, Moták a Gaudeamus. Dále třeba Rosénka, která slaví své 30. výročí, Jarošovci s Jarošáčkem. Celé to bude moderovat Filip Cíl, dnes už známá mediální hvězda ze seriálu První krok.

A samozřejmě váš Čtyřlístek. Kolik má členů?

Přes 40. Několik let jsme poměrně stabilizovaní, ale jsme v situaci, kdy už musíme myslet na zadní kolečka. Chlapci jsou ve věku, kdy jsou na vrcholu svých tanečních sil, některá děvčata na mateřské, a tak chystáme v nejbližší době konkurz, případně přípravku abychom nabrali nové členy, kdyby náhodou někdo v budoucnu odešel.  Jak říkám, soubor je momentálně na dobré úrovni, ale musí se myslet do budoucna. Budeme se snažit omlazovat zejména taneční složku, neboť bude trvat, nežli nám dorostou. Stará pravda říká: Bez práce nejsou koláče.