Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Colours, den druhý. Sledovali jsme on-line. Podívejte se na fotografie

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Redaktoři i druhý festivalový den pro vás přinášeli postřehy z dění v areálu Dolní oblasti Vítkovic z Colours of Ostrava 2013.

20.7.2013
SDÍLEJ:

Colours of Ostrava 2013.Foto: Deník/Lukáš Kaboň

0.48 / Česká spořitelna stage - Woodkid

Woodkid klame tělem, od tohoto malého energetického chlapíka byste čekali nějakou rapovou akci. K máni však byla monumentální, až megalomanská show plná popových písní s výrazným dechovým doprovodem. Samotné písničky bych si asi sám nepustil, jako promyšlené vystoupení to však bylo super. (Michael)

23.13 /Gong Vítkovice stage - Aneta Langerová

Sedíme venku před Gongem a sledujeme koncert Anety na obrazovce. Dala pro Colours nový song. Je úžasná, dojemná… (-: Pohodová atmosféra je i venku. (Martina)

22.49 / Gong Vítkovice stage - Aneta Langerová

Na Anetu Langerovou je v Gongu plno. "Měl to být komorní koncert, ale tohle je trochu větší sál, než jsem čekala," reagovala Aneta na skutečnost, že aula má kapacitu 1500 míst k sezení. Další stovky lidí sledují její koncert na venkovní projekci v příjemném letním počasí. (Martin P.)

Colours of Ostrava 2013. Damien Rice

22.19 / Česká spořitelna stage - Damien Rice

Damien Rice si získal všechny! Zahrál vtipnou scénku se slečnou z publika při níž vypili láhev červeného vína, aby následně se zapálenou cigaretou zazpíval další ze svých srdceryvných balad. Při závěrečné písni úspěšně zapojil i publikum a za mě určitě skvělý zážitek (-: Včera to byl Island a Sigur Rós, dnes je to Irsko a Damien Rice. (Michael) 

21.54 / Radegast Czech stage - The Prostitutes

Na Radegastu duní pražští The Prostitutes  - po letech znovu ve výborné formě. Řežou do lidí jednu pecku za druhou! V kotli blázní i starší ročníky. (Martin M.)

21.46 / Česká spořitelna stage - Damien Rice

A ještě jedna krásná perlička z publika. Koncert si očividně užívají i ti nejmenší. Malá holčička v náručí své maminky mezi diváky roztomile zopakovala - odpověděla na Damienovo "I love you too" Aj lavs ju tu (-: (Michael)

21.32 / Česká spořitelna stage - Damien Rice

Damien Rice si na pódiu vyzpívává srdce i duši v roztrhané košili, v manžestrákách a s rozbitou kytarou. Přesně tohle publikum očekávalo a přesně tohle taky chtějí (-: Perfektní atmosféra! (Michael)

Irský písničkář, nabízí světu návykové hořkosladké balady a ten mu za to leží u nohou. Ženský i mužský, to je na tom nejzvláštnější - lákali v programu organizátoři. Na festivaly zásadně nejezdí, pro Ostravu udělal výjimku, řekla v on-line rozhovoru pro Deník před festivalem první dáma Colours of Ostrava Zlata Holušová. No, jak je vidět, skvělá trefa! 

A další vzkaz čtenářů - nebo spíše rada:Pozor na všudypřítomné otravné komáry. Repelenty s sebou! (Kuba) 

Už jste navštívili Kavárnu Deníku?

Pokud ne, pak si určitě najděte čas! Klidně i v sobotu nebo v neděli se svými dětmi (-: Připraven je bohatý program: soutěže o piva, literární vystoupení i malování pro děti… Kavárna Deníku bude až do neděle umístěna na dohled tomu nejdůležitějšímu dění – stojí totiž poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.

Colours of Ostrava. Kavárna Deníku je to pravé místo pro odpočinek

Svou zajímavou literární tvorbu zde představí i vítězové soutěže Nepiš do šuplíku - v sobotu v 15 hodin Liz Nováková bude číst svou Lovestory z Karlína a v neděli ve 14 hodin pak Zofie Žejdová svou povídku Tajemství opuštěného kláštera.

Více snímků najdete v přiložené fotogalerii.

20.43 / ArcelorMittal stage - Inspiral Carpets

Druhá hlavní scéna právě patří madchesterským Insperal Carpets, kteří prezentují to nej ze své takřka třicetileté tvorby. Je to typická ukázka garážového rocku. (Martin M.)

20.35 / Drive stage - Diving For Sunken Treasure

Na vystoupení kapely jsem se docela těšil, na YouTube zní jejich písničky hodně dobře, když se však všechny nástroje i zpěv valí z bedny jako jednolitý řev, tak si to člověk moc neužije, tentokrát musím dát palec dolů )-: (Michael) 

A přinášíme další, bohužel kritický, postřeh od čtenářů. Týká se povrchu:
Snad poprvé jsem se ve svých čtyřiadvaceti shodl s asi padesátiletou neznámou ženou, že ten povrch je fakt na pytel. Nemám pocit, že by s tím pořadatelé něco od loňska udělali, postěžoval si redakci Petr, který si v areálu během minulého ročníku údajně vyvrtl kotník )-: To je nám líto.
Připomínáme proto raději znovu radu pořadatelů: HLAVNĚ DOBRÉ OBUTÍ, ať si spojení kvalitní hudby a téměř mystické atmosféry areálu v pohodě užijete (-: 

Colours of Ostrava 2013. Česká spořitelna stage - Asaf Avidan

20.01 / Česká spořitelna stage - Asaf Avidan

Při vystoupení Asafa Avidana a jeho hitu Reckoning Song se celé publikum přidalo a refrén zazpívalo za něj. Po vlažnějším začátku tak Asaf přitlačil na pilu, popíjel whisky a spolu s kapelou zanechal výborný dojem.  (Michael)

19: 15 / Gong Vítkovice stage / Markéta Irglová

Colours of Ostrava 2013. Lidé před Gongem při koncertu Markéty Irglové.

Vyprodaný koncert Markéty Irglové (další snímky přímo z Gongu najdete v přiložené fotogalerii) sledovali i lidé venku před aulou Gong díky projekci na velkoplošné obrazovce. (Martin P.)

18.59 / Agrofert Fresh - Jana Lota
Z vystoupení Jany Loty jsem sice stihl jen závěr, přesto musím smeknout. Tato víla v doprovodu pěti zkušených muzikantů zpivá skutečně nádherně a podle úsměvu ve tváři ji to hodně baví. Je potěšující, že v této části areálu nejsou na pití a na jídlo prakticky žadné fronty. Jen pořád ten obtěžující prach… (Michael)

A když jsme u těch tramvají, jeden postřeh od čtenářů. Nebo spíše čtenářky (-: Posílené spoje nebylo v noci příliš vidět. Takže jedno mínus pro dopravní podnik. A jedno velké plus - nebo spíše rovnou velká pochvala - pro BezBar a příjemnou obsluhu! (Štěpánka)
Tímto rádi vyřizujeme (-:

18.34 - AKTUÁLNÍ ZPRÁVA OD REDAKTORKY MARTINY - U Domu Energetiky stojí tramvaje ve směru na centrum 

Na ulici 28. října u Domu energetiky směrem na centrum stojí kolona asi deseti tramvají. Způsobilo to jedno prasklé přední zrcátko, kdy řidič tramvaje musel nehodu nahlásit. Na místě už jsou zaměstnanci dopravního podniku a situaci řeší. Desítky lidí se však směrem do centra vydaly pěšky. (Martina)

18.24 / ArcelorMittal stage - Russkaja

Tak tohle bylo na mě už hodně ulítlý. Pořadatelé hlásili střelený ska-kazačok - polka, punk, balkánská dechovka, rock´n´roll dohromady, ale asi jsem v sobě měl málo boršče z vodky  (-: (Michael)

17.45  / Česká spořitelna stage - Dub FX

Dub FX. Kouzelník s loop station z Australie rozvášnil davy a přestože na něho neustále útočil prach a prudké slunce, nepolevil ani na chvíli a předvedl fantastickou show. Rozhodně dynamičtější start než včera! (Michael)

Colours of Ostrava 2013. Česká spořitelna stage - Dub FX

PERLIČKA Z TISKOVKY: Největší technické požadavky měli The Knife a Woodkid
„Velmi náročné požadavky měla švédská kapela The Knife, která předvede velkolepou jevištní show. Trošku nás trápí Woodkid, což je uznávaný francouzský tvůrce vizuálně sugestivních videoklipů. Přístroje na jeho náročné videoprojekce jsme u nás nesehnali, takže jsme byli nuceni si je objednat ze zahraničí. Ale jinak se neobjevilo nic, na co bychom nebyli za ta léta zvyklí," prozradila na tiskové konferenci první dáma festivalu Zlata Holušová. (Břeťa U.)

16.27 / Česká spořitelna stage - Dub FX

Přesunuji se na hlavní stage, kde by mělo za chvíli začít vystoupení australského zpěváka, rapper a beatboxera Dub FX. Na ArcelorMittal stage dohrávají Pipes and Pints. Vzali to hodně zostra (-: (Michael)

16.25 / Drive stage - Lucie Redlová & Garde

Lucie Redlova příjemná písničkářka s charakteristickým hlasem dohrála. Velký prostor pod stanem poskytoval příjemný úkryt před sluncem, nemohl jsem se ale zbavit dojmu, že dýchám převážně prach. (Michael)

Budeme rádi, když i vy se o své zážitky, poznatky, dojmy podělíte s našimi čtenáři - prostřednictvím Facebooku, diskuze u článku nebo na e-mail web.msdenik@denik.cz.

I čtvrtek stál za to!

Doslovné hudební tornádo, i tak by se dal charakterizovat zahajovací den dvanáctého ročníku festivalu Colours of Ostrava. Úžasní Tata Bojs, Plastici (více zde), Sigur Rós, Kumbia Queers (ty můžete slyšet ještě dnes na Festivalu v ulicích - více zde), Fanfára Tirana a Transglobal Underground, to byly lahůdky prvního dne - připomenout si ho můžete v našem on-line přenosu zde.

Postřehy z festivalu pro vás připravují Michael Cron, Martin Maceček, Martina Koziolová, Martin Pleva, Jakub Malchárek a Břetislav Uhlář.

Páteční tipy Deníku:

Damien Rice (Česká spořitelna stage) 21 hodin
Irský písničkář, který nabízí světu hořkosladké balady. Na festivaly zásadně nejezdí, pro Ostravu udělal výjimku.

Bonobo (Arcelor Mittal stage) 22.30 hodin
Bonobo pochází z Velké Británie a patří mezi nejvýznamnější tvůrce světové elektronické hudby. O post světové hudební hvězdy neusiloval, přišlo to samo…

Anna Maria Jopek (Gong Vítkovice stage) 20 hodin
Zpěvačka (na snímku) je považována za představitelku jazzové scény, ale ona sama je známá hlavně svou vášní k muzice, takže se věnuje mnoha hudebním žánrům,a to od popu až ke klasice.

Dub FX (Česká spořitelna stage) 16.30 hodin
Australský zpěvák a raper, který vystupuje rád v ulicích velkých měst a těší se velké oblibě u svých fanoušků.

Colours of Ostrava 2013
VŠECHNY SNÍMKY Z PRVNÍHO DNE NAJDETE ZDE: COLOURS, DEN PRVNÍ

15.00 KAVÁRNA DENÍKU/ LITERÁRNÍ ČTENÍ

V Kavárně Deníku se vždy odpoledne koná veřejné čtení vítězných povídek soutěže Nepiš do šuplíku.

Veřejné čtení vítězných povídek soutěže Nepiš do šuplíku v Kavárně Deníku. Pátek patřil Romanu Polákovi a jeho povídce s názvem Dovolená s tchyní.

Svou zajímavou literární tvorbu představí na Colours of Ostrava tři vítězové soutěže Pokud si chcete oddechnout od hudby a máte rádi literaturu, přijďte na jejich čtení do Kavárny Deníku, která je umístěna nadohled tomu nejdůležitějšímu dění – stojí tož poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.

„V pátek v 15 hodin přečte autor Roman Polák svou povídku s názvem Dovolená s tchyní. V sobotu v 15 hodin se představí Liz Nováková s básní nazvanou Lovestory z Karlína. V neděli ve 14 hodin pak představí Zofie Žejdová svou povídku Tajemství opuštěného kláštera," přiblížil program čtení už před zahájením festivalu Jiří Sedlák, jeden z organizátorů Colours.

„Příspěvků do soutěže nám přišlo obrovské množství. Vítězové byli vybráni zástupci festivalu a Moravskoslezského deníku," dodal Sedlák - VÍCE ZDE.

Další soutěž, kterou jsme pro vás připravili, tentokrát se zástupci dalšího partnera festivalu, s Radegastem, najdete zde: V Krabičce poslední záchrany nesmí chybět tchynina kreditní karta


TIP DENÍKU

Nechte si na Colours pohlídat dětiRodiče s malými dětmi mohou i letos na Colours of Ostrava využít nabídky hlídání svých ratolestí. Zábavný program, spoustu her a soutěží zajistí během čtyřdenního festivalu Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, která je poněkolikáté partnerem Dětské scény. Rodiče, kteří jsou pojištění u této pojišťovny, mohou zdarma využít hlídání svých dětí. Ostatní zaplatí za hodinu hlídání symbolickou částku 40 korun. Nedílnou součástí Dětské scény je také kojící stan s kompletním vybavením pro matky s miminky. Dětská scéna České průmyslové zdravotní pojišťovny bude otevřena od pátku do neděle, vždy od 13:00 do 21:00 hodin.Autor: Redakce

20.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Hanák
2 9

Andreji, dostaň Česko mezi dvacítku nejlepších, vyzývá Hanák

Zástupci TOP 09 sledují výsledky sněmovních voleb, Miroslav Kalousek. 21. 10. 2017
AKTUALIZUJEME
16 31

Kalousek nebude kandidovat na šéfa TOP 09. Pospíšila ale nedoporučil

AKTUALIZOVÁNO

Autobus prorazil část závory na přejezdu. Projíždějící vlak zabrzdil včas

Sedm dětí jelo v autobuse, který v úterý před osmou hodinou ráno prorazil na železničním přejezdu ve vyškovských Nosálovicích závoru. Především díky rychlé reakci strojvedoucího vlaku, který jel v té chvíli po trati, se nestala tragédie.

Zeman pověří Babiše sestavením vlády 31. října

Prezident Miloš Zeman oficiálně pověří Andreje Babiše sestavením vlády 31. října. Potvrdil to dnes mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Nová Sněmovna by se měla poprvé sejít 20. listopadu.   

Okamura: Český rozhlas mě zesměšnil. Zestátním ho, pokud budu ve vládě

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura svými výroky o zestátnění Českého rozhlasu (ČRo) a České televize (ČT) ohrožuje principy demokracie. Uvedl to dnes generální ředitel ČRo René Zavoral v reakci na pondělní rozhovor šéfa SPD v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Vedle úvah o zestátnění v něm Okamura kritizoval hospodaření veřejnoprávních médií. 

Tržnici na Zelném trhu opouští prodejci. Kvůli katastrofálním podmínkám

Brněnská městská tržnice funguje naostro teprve od letošního září. Do pondělí ji však kvůli neshodám s provozovatelem opustili už tři prodejci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT