1:25 / Česká spořitelna stage - Irie Révoltés

Irie Révoltés jezdí do České republiky často a rádi, i proto bylo jejich zpívané "děkujem" v jedné z posledních písní snad nejlepším pokusem o češtinu mezi cizokrajnými zpěváky. Jejich koncert byl rozvernou tečkou za dnešním dnem na Colours of Ostrava. (Michael)

0:17 / ArcelorMittal stage - Tata Bojs

Tata Bojs opět nadchli Colours of Ostrava. Po kolikáté už? Během své hodinové show zahráli větší množství písniček z alba Ležatá osmička proložené dalšími peckami z předchozích alb. (Martin M.)

23.38 / ArcelorMittal stage - Tata Bojs

Tata Bojs jako obvykle čile komunikují s publikem. Představují své vlastnoručně vyrobené nástroje a hrají na ně píseň Pěšáci (recykled). Jsou mezi nimi například láhve naplněné vodou, nebo struna natažená na dřevěnou desku. (Michael) 

23.05 / Česká spořitelna stage - Sigur Rós

Ostrava má zhruba tolik obyvatel, co Island. A jestli je pravda, co se povídá, že jejich hudba je jako islandská příroda, tak se naše město na hodinu a čtvrt v tento jistě krásný ostrov proměnilo. Očividně potěšená kapela vyšla na konci svého vystoupení až na kraj pódia a dlouze děkovala divákům. Tohle se bude těžko překonávat! (Michael)

Colours of Ostrava 2013. Sigur Rós.

22.06 / Česká spořitelna stage - Sigur Rós

Úžasné. Sigur Rós předvádějí nejatmosférnější show dnešního dne Colours of Ostrava. Málokdy vidíte frontmana hrát s míčem na kytaru. (Jakub)

Colours of Ostrava 2013. The Plastic People of the Universe.

21.39 / Česká spořitelna stage - Sigur Rós

Dav je v obrovském očekávání hlavní hvězdy večera Sigur Rós. Uvidíme, jestli její vystoupení bude stát za to. (Michael)

21.18 / Radegast Czech stage - The Plastic People of the Universe

Undergrundová legenda The Plastic People of the Universe hraje na Radegast Czech stage. Psychedeli, Půlnoční myši, či Mouchy v ranním pivě umocňuje tovární prostředí. (Martin M.)

Agrofert Fresh stage - Kumbia Queers

21.10 / Agrofert Fresh stage - Kumbia Queers

Jestli byla předcházející balkánská kapela divoká, pak pro tuto šestici bláznivých Jihoameričanek by se jen těžko hledala slova. Výborně rozproudily publikum, mimo jiné předělávkou hitu zpěvačky Madonny La Isla Bonita, kterou jejich koncert vyvrcholil. Báječné! Skóre ČR vs. Svět se vyrovnává na 1:1. (Michael)

20.31 - Postřeh od Michalea k vystoupení Fanfara Tirana meets Transglobal Underground (-:

Už od shlédnutí prvního filmu od Emira Kusturici mi přijde všechna balkánská hudba skoro stejná. Přesto, že mě baví, tato byla krapet rozpačitá. Zatím to vidím ČR : Svět - 1 : 0. (Michael)

20.29 / Česká spořitelna stage - Fanfara Tirana meets Transglobal Underground

Slibný začátek letošních Colours - Fanfara Tirana meets Transglobal Underground. Pomalejší rozjezd této balkánské dechovky dokázal pozvednout až příchod albánského zpěváka.

Čtyřdenní svátek hudby tak bude zřejmě v ostrém tempu pokračovat až do nedělní půlnoci.

Krátce před osmou hodinou kousek od pódia zřejmě zkolaboval nějaký muž. Do péče si ho museli převzít záchranáři. (Michael, Martin P.)

19.10 / Česká spořitelna stage: oficiální zahájení 

Colours of Ostrava 2013, zahájení. Ředitelka festivalu Zlata Holušová s primátorem Ostravy Petrem Kajnarem.

Místo Fanfara Tirana meets Transglobal Underground se na hlavním pódiu Česká spořitelna stage objevuje ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová a primátor Ostravy Petr Kajnar. Oba vítají návštěvníky a přejí všem, aby se následující dny vydařily. Zejména první dáma ostravského fenoménu sklízí bouřlivý potlesk. Čtyřdenní barevný rej v Ostravě byl oficiálně zahájen. (Michael) 

18.51 / ArcelorMittal stage - Mama Marjas

První dáma italského reggae se zakouřeným hlasem a temperamentem na rozdávání Mama Marjas roztančila i návštěvníky Colours of Ostrava (snímek najdete ve fotogalerii). (Martin P.)

18.38 / Agrofert Fresh stage - Emil & Jakub - výborný rozjezd!

Dva kluci skvěle hrající na hrnce, kastroly a kbelíky od barvy. Jejich "bicí" zní lépe než většina bubnů, co jsem kdy slyšel.  

Colours of Ostrava 2013. Emil & Jakub.

V půlce si přizvali klávesistu a rapera. Výborný začátek!  Jen je trochu brzdí, že hrají venku, v uzavřeném prosturu by to bylo jistě mnohem lepší. Přesto výborná show a skvělý rozjezd. (Michael)

17.59

Krátce před šestou hodinou se areál pomalu plní návštěvníky. V šest hodin začíná vyprodané představení Divadla Husa na provázku v sále Gongu speciální verze představení Balada pro banditu.

Od výdeje lístku z e-shopu vede velká fronta. Kuriozní pohled se naskytl návštěvníkům v hlubinském podchodu, kde postávala slečna s cedulí, že koupí lístek. O tři metry metry dál stál kluk, který měl naopak na ceduli napsáno, že lístek prodá. Bohužel oni dva se zjevně na ceně nedohodli. (Martin P. a Michael)

15.01

Stanové městečko se začalo plnit už kolem poledne

Dvanáct hodin. Tak dlouho jel z Polska až od Baltského moře mladý pár Ewa a Krzysiek, kteří se letos poprvé přijeli podívat na Colours of Ostrava.

„Cesta proběhla bez komplikací a potkali jsme spoustu lidí, se kterými jsme se spřátelili, a teď máme stany vedle sebe," přiblížil pár ze sousedního státu s tím, že v krajské metropoli jsou poprvé a zatím se tady nestihli ani porozhlédnout.

„Navštívili jsme jenom Kaufland a hned jsme šli postavit stan. Doufáme ale, že nám zbude nějaký čas, abychom si Ostravu pořádně prohlédli," dodává Ewa s tím, že nejvíce se těší na Sigur Rós, Damiena Rice, Jamieho Culluma a The XX. Její přítel Krzysiek v zápětí dodává své hudební favority.

Colours of Ostrava 2013. Stanové městečko se začalo plnit už první den festivalu kolem poledne.

„Já jsem přijel speciálně na Tomahawk a Bandaband," dodává mladý muž.

Stanové městečko se začalo plnit už v dopoledních hodinách. Zhruba kolem půl jedné se od hlavního vchodu v Hlubinské ulici ve Vítkovicích štosovala stometrová řada lidí, kteří do Ostravy přijeli na největší festival v republice ze zahraničí nebo vzdálenějších koutů země. (Jakub)

Postřehy z festivalu pro vás připravují Michael Cron, Jakub Malchárek, Martin Pleva, Martin Maceček a Břetislav Uhlář. 

Literatura na Colours: přijďte na čtení do Kavárny Deníku

Soutěže o piva, literární vystoupení i malování pro děti. Festivalový program si pro návštěvníky Colours of Ostrava připravila také Kavárna Deníku, která bude celé čtyři dny umístěna na dohled tomu nejdůležitějšímu dění – stojí totiž poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.

Ve stanu bje k dispozici nejen káva a noviny plné informací o Colours of Ostrava, ale i doprovodný program. Na své si přijdou zejména děti, pro které budou připraveny omalovánky či malování na obličej. A POZOR!

Kavárna Deníku na Colours of Ostrava 2013

V Kavárně bude několikrát denně probíhat i losování soutěže, kterou uspořádal Deník ve spolupráci s pivovarem Radegast. Kdo se jí chce zúčastnit, musí získat na speciální hrací kartu tři razítka za koupi různých piv ve stanech Radegastu. Druhou podmínkou je dopsat na kartičku nějakou věc, která by neměla chybět v Krabičce poslední záchrany pravého chlapa.

Orazítkované a vyplněné hrací karty je poté nutné odevzdat v kavárně Deníku. Z nich budeme ve čtvrtek, v pátek a v sobotu vždy v 16, 17, 18, 19 a 20 hodin losovat výherce poukázek na pivo. Více se dočtete v dnešní příloze Deníku ke Colours of Ostrava nebo se můžete poradit v naší festivalové kavárně.

NENECHTE SI UJÍTSvou zajímavou literární tvorbu představí na Colours of Ostrava tři vítězové soutěže Nepiš do šuplíku. Pokud si chcete oddechnout od hudby a máte rádi literaturu, přijďte na jejich čtení do Kavárny Deníku, která je umístěna nadohled tomu nejdůležitějšímu dění – stojí tož poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.

„V pátek v 15 hodin přečte autor Roman Polák svou povídku s názvem Dovolená s tchyní. V sobotu v 15 hodin se představí Liz Nováková s básní nazvanou Lovestory z Karlína. V neděli ve 14 hodin pak představí Zofie Žejdová svou povídku Tajemství opuštěného kláštera," přiblížil program čtení Jiří Sedlák, jeden z organizátorů Colours.

„Příspěvků do soutěže nám přišlo obrovské množství. Vítězové byli vybráni zástupci festivalu a Moravskoslezského deníku," dodal Sedlák  - VÍCE ZDE.