Pavel Eichler z pořádající agentury Next Level řekl, že očekává až 8000 návštěvníků. Pořadatelé se jen obávají toho, aby se nenaplnily předpovědi meteorologů, kteří varovali před bouřkami s krupobitím a silným větrem.

Podle Eichlera jsou organizátoři připraveni i na tuto možnost. "Déšť nám nevadí, máme dostatek velkokapacitních stanů, před hlavním pódiem je zastřešená plocha až pro 1500 lidí. Obáváme se pouze silného větru," uvedl. Pokud by sílil, jsou pořadatelé připraveni okamžitě odstranit plochy, do kterých by se mohl opřít, i snížit jeviště.

Hlavní nápor diváků organizátoři očekávají až kolem 21:00, protože zhruba o hodinu později vystoupí hlavní hvězda festivalu, britská kapela Freestylers. Mezi další taháky letošního Cosmic Tripu patří například nejlepší italský DJ Mauro Picotto, techno DJ a synovec slavného spisovatele sci-fi Arthura C. Clarka Dave Clark či Goldie, ikona drum and bassu, který si mimo jiné zahrál negativní postavu v bondovce Jeden svět nestačí. Interpreti budou na ploše letiště hrát až do nedělních 09:00.

Tento týden museli pořadatelé festivalu vyřešit nařízení České inspekce životního prostředí (ČIŽP). Kvůli kolonii kriticky ohroženého sysla obecného žijící na letišti zakázala konání akce na některých pozemcích. Pořadatelé se s inspektory nakonec dohodli a areál připravili tak, aby se diváci syslům vyhnuli. Na dodržování zákazu budou dohlížet celou noc ochranáři i policie.