V průběhu října 2014 zazpívá Pecková na třech koncertech s Vídeňskými filharmoniky pod dirigentským vedením Petera Schneidera. Večery se uskuteční ve třech prestižních koncertních halách - 3. října v Concert Hall v Katowicích, 5. října v Koncertní síni Slovenské filharmonie v Bratislavě a o den později v Golden Hall ve Vídni.

"S Vídeňskými filharmoniky vystoupím podruhé. Je to pro mě velká událost, protože jde o skutečnou světovou špičku a spolupráce je vždy absolutně perfektní. Navíc Biblické písně oni nehrají na koncertech moc často, a tak mě velice těší, že mohu být u toho," komentovala to tato operní pěvkyně.

Přijala i pozvání České filharmonie na její listopadové turné do USA. V programu zazní Dvořákovo dílo Stabat Mater op. 58. Dagmar Pecková se představí společně se sopranistkou Lucií Silkenovou, tenoristou Jaroslavem Březinou a basistou Janem Martiníkem pod dirigentským vedením hudebního ředitele a šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka.

Koncerty se uskuteční v koncertních halách v Kalifornii: 5. listopadu v Northridge a 9. listopadu v Berkeley.

"S Českou filharmonií jsem byla na společném turné naposledy v roce 2007 v Tokiu. Pozvání pana šéfdirigenta Bělohlávka na letošní turné do Ameriky mi pochopitelně udělalo radost. Vždy jde o tvůrčí spolupráci, která ve výsledku reprezentuje naši českou hudbu. Je úžasné podílet se na předávání krás Dvořákovy hudby v zahraničí. Nicméně by mě těšilo úplně stejně i vystoupení s Českou filharmonií v České republice, to mi věřte," dodala pěvkyně, která se před lety odstěhovala do Německa a nyní žije s dětmi a manželem, pozounistou předního hudebního tělesa, v malé vesničce Heuweiler nedaleko Freiburgu.

Dagmar Pecková se pravidelně objevuje na koncertních pódiích i operních scénách evropských metropolí. Její hlas slyšelo publikum newyorské Carnegie Hall, Královské opery v Covent Garden v Londýně, londýnské Wigmore Hall, koncertovala kupříkladu i v Paříži, Amsterodamu, Štrasburku, Lausanne či v Tel Avivu. Je držitelkou Ceny Thálie za rok 1999 za titulní roli v Bizetově opeře Carmen na scéně Národního divadla v Praze. S vydavatelstvím Supraphon spolupracuje od roku 1994, kdy vydala své debutové album. Za CD s nahrávkou písní Antonína Dvořáka získala v roce 2003 Zlatou desku Supraphonu.