Jedna z předních českých rockových kapel devadesátých let ALICE se vydá začátkem příštího roku na turné v původní sestavě. Zahájení tohoto zcela výjimečného turné proběhne 21. ledna příštího roku v Ostravě. Následovat budou Zlín, Krnov, Chomutov, České Budějovice, Pardubice, Olomouc, Brno, Ústí nad Orlicí, Praha, Mladá Boleslav a Jablonec nad Nisou.

Muzikanti (Dan Bárta zpěv, Lumír Václavík sólová kytara, Martin Střeska kytara, Zdeny Podskalský baskytara a Jiří Mikeš Milý bicí) během vystoupení představí průřez vydanými alby Yeah!, Ústa hromů a Alice. Fanoušci si budou moci naživo opět vychutnat hity jako Ani náhodou, Ráj se mnou nehledej, A to tě trochu bolí a mnoho dalších.

„Klidně se to mohlo jmenovat Sentiment tour, o ten jde zásadně, aby někdo nepropadal dojmům nebo ho nenapadaly všetečné otázky. Naši fanoušci z těch dob už mají odrostlé děti, přišel čas se znovu setkat. O žádnou resuscitaci se tedy nejedná, jen o sraz po letech. Předloni jsme po dlouhé době hráli v klubu a mělo to takový náboj, že jsme si řekli, že přišel ten čas. A pětadvacet let od skoku do kalných vod českého showbyzu je pro mě osobně také velmi dobrý důvod. Do ledna mi snad trochu i porostou vlasy," dodal Dan Bárta. (hla)