V Pekle zazní 4. prosince naživo písně z nahrávky, k jejíž přípravě si David Koller přizval Stingova producenta Kippera Eldridge či spolupracovníka Depeche Mode Stevena Lyona a většinu textů napsala mladá slovenská básnířka Mirka Ábelová.

David Koller vyrazil na turné k albu ČeskosLOVEnsko už v říjnu. Nejprve koncertoval na Slovensku, v listopadu se přesunul do Čech.

V kapele, která jej doprovází, jsou hudebníci, kteří s Kollerem hrají už více než jedno desetiletí: kytarista a zpěvák Michal Pelant, baskytarista Marek Minárik, klávesista Michal Nejtek a bubeníci Tomáš Marek, Adam Koller a perkusionista Víťa Halška. „Díky jejich muzikantským zkušenostem se podařilo přenést energii z desky na pódium. Novému materiálu tak dodali ještě další rozměr.

Československému publiku se představí v plné síle a nabídnou vrcholný hudební zážitek umocněný originálním designem scény, k níž výtvarnice Kateřina Slunečková ve spolupráci s audiovizualní skupinou Black Division vytvořila sugestivní live projekce," láká na koncert promotérka Hana Petřinová.

Speciálním hostem Kollerova programu bude jeho spoluhráč z legendární Jasné páky Michal Ambrož. Spolu si vystřihnou okřídlené hity jako Pal vocuď, Majolenka nebo Sedí pije.

„S Michalem jsme vloni udělali Černou desku, což jsou písně, jež Jasná Páka nikdy nenahrála plus několik nových, včetně skladby Konec nočních toulek, na kterou vznikl i videoklip. Spolu si některé z nich s chutí zahrajeme," prozrazuje David Koller.

Každé vystoupení, tedy i to plzeňské, zahájí vynikající slovenský zpěvák Peter Aristone s kapelou.