Za vším přitom stojí náhoda a velké odhodlání dvou mladých žen. Anna Semiánová a Monika Kopčanová už jedenáct let společně vedou Klub Delfín. K loňskému jubileu nechtěly žádné okázalé oslavy. A protože je Delfín neziskovou organizací, pořádaly charitativní akci.

Jako velké fanynky skupiny Kryštof loni oslovily Richarda Krajča. A frontman známé skupiny neodmítl. „Z výsledku byl tak nadšený, že aniž by se kohokoli z nás zeptal, z pódia do mikrofonu všem oznámil, že se za za rok opět sejdeme. Jedinou jeho podmínkou bylo, aby se akce konala 3. září, jelikož jindy nemá čas. Byly jsme tak v šoku, že jsme souhlasily. Zřejmě tak vznikla nová tradice,“ vzpomíná Semiánová.

Tentokrát Krajčo nepřijede sám, ale přidá se k němu pár muzikantů z kapely. „I když Kryštof nepřijede v kompletním složení, mohou se návštěvníci těšit na přibliž-ně hodinový koncert,“ slibuje Kopčanová.

Zhruba dvoukilometrová trasa charitativního běhu začíná v parku na Radouči, odkud se účastníci vydají nenáročnou trasou směrem k mateřské škole Pampeliška. V následujícím programu se kromě hitů kapely Kryštof mohou návštěvníci těšit například na dogdancing v podání Elišky Štencové a jejich dvou psů Chica a Dija, skupinu Durmančiny bylinky nebo bubny Kokodan. Akce se zúčastní také vítěz soutěže Muž roku 2012 Milan Nevosad nebo fotbalista Ondřej Zahustel.

Program

  • začátek je v 10 hodin
  • parku na Radouči
  • start v 11 hodin z parku
  • cíl ve 12 hodin na zahradě mateřské školy Pampeliška
  • od 12 hodin doprovodný program na zahradě školky
  • trasu zvládnou i malé děti, maminky s kočárky nebo senioři