Koncert pořádají synové následníka britského trůnu, princové William a Harry. Podle Reuters organizátoři přidali na seznam vystupujících umělců Toma Jonese i P. Diddyho, dále také kanadskou zpěvačku Nelly Furtadovou či Willa Younga, protože patří k oblíbencům obou princů a kdysi i jejich matky. Na akci podle původních plánů vystoupí též Elton John, skupina Duran Duran, Joss Stoneová, Bryan Ferry a Pharrell Williams.

Princezna Diana by se v den konání koncertu 1. července dožila 46 let, kdyby necelé dva měsíce po svých 36. narozeninách v roce 1997 nezahynula při tragické dopravní nehodě v Paříži. Ve stejný den se za ni také bude konat pamětní bohoslužba.

"Chceme, aby (koncert) přesně odrážel to, co by chtěla naše matka," prohlásil již dříve princ William. "Takže pouhá církevní bohoslužba nestačí. Chtěli jsme, aby tento velký koncert byl nabitý energií, zábavou a štěstím, a já vím, že tak by to chtěla," dodal.

Očekává se, že pětihodinový koncert v novém fotbalovém stadionu ve Wembley budou sledovat miliony diváků z více než 140 zemí světa.