Vedle slovenského pianisty Tomáše Jochmanna ji doprovodí dva čeští muzikanti basista Lukáš Kytnar a bubeník Václav Pálka. Čtveřice hudebníků si zvolila příhodné jméno Melanie Scholtz Quartet.

Hudební projev a jedinečný hlas charismatické zpěvačky se sametovým černošským hlasem přináší publiku nezapomenutelné zážitky.

Frontmanka kvartetu pochází z hudební rodiny, od pěti let se učila na piano, od šestnácti soukromě studovala zpěv. V roce 1997 zahájila svá školní studia zpěvu (College of Music na Univerzitě Kapského Města), jež absolvovala v roce 2000 v oboru „operní a jazzová pěvkyně". Roku 2002 Melanie vyhrála cenu „Best Jazz Vocalist" v kategorii tradičního jazzu.

Její hlas nezvítězil jen v mnoha jihoafrických jazzových soutěžích a festivalech, ale stal se i hlasem oficiálním: například v roce 2003 zpívala na „Prezidentském golfovém turnaji", který pořádal bývalý prezident JAR Nelson Mandela. V letech 2004-2005 byla lektorkou jazzového zpěvu na domovské univerzitě (University of Cape Town) a aktivně podporovala dílny a workshopy mladých či začínajících jazzmanů.

V roce 2006 realizovala své debutové album s názvem „Zillion Miles" zahrnující písně s vlasním textem i hudbou. O tři léta později nahrála své druhé CD s norským trumpetistou a producentem Olem Jornem Myklebustem. Během své kariéry zpívala ve Španělsku, Portugalsku, Nizozemí, Maroku, Norsku, Švédsku a Rakousku, spolupracovala s mnoha hudebníky různých občanství i národností. Kromě spolupráce s celou jihoafrickou jazzovou špičkou je třeba jmenovat a capella zpěváka Boba McFerrina, norskou kapelu Inkala, belgického pianistu Jacka van Polla a dvě jazzové veličiny, kterými jsou dodnes Al Jarreau a Joe McBride.

Vystoupení začíná ve 20 hodin, vstupenky pořídíte za stovku v předprodeji, na místě budou stát o padesát korun více.

Zdroj: Youtube