„Líbilo se mi slovní spojení Egypt Station a připomnělo mi to alba, která jsme kdysi dělali. Každá písnička bude jako další a rozdílná stanice,“ popsal desku, na které je šestnáct skladeb a dva bonusy, McCartney. Vypadá to, že tentokrát Prahu na svém turné mine.

Končí Paul Simon? 

Oba zmínění zazpívali v Praze v roce 2016. Paul Simon nejspíš naposledy, oznámil už totiž konec koncertování. Tehdy přivezl svou novinku Stranger to Stranger. Na aktuálním albu nazvaném In the Blue Light najdou fanoušci deset starších oblíbených kusů muzikanta, které tehdy moc neuspěly a nyní dostaly nový kabát. „Přepracování aranží, harmonických struktur a textů, jejichž význam nebyl úplně jasný, mi dává příležitost ujasnit si, co jsem chtěl říci nebo lépe pochopit, nad čím jsem tehdy přemýšlel,“ řekl Paul Simon.

Po delší době přicházejí s novinkami i další rockeři: Elvis Costello, Rod Stewart nebo Slash. Ten na turné, které v pátek oznámil, zastaví i v pražské O2 areně.

Kytarový mág Eric Clapton poprvé vydá čistě vánoční album nazvané Happy Xmas. Posluchači na něm najdou čtrnáct vánočních písní a kromě známých kusů bude obsahovat i novinku For Love on Christmas Day. Zajímavostí je, že notoricky známá koleda Jingle Bells vyjde s dovětkem nedávno zesnulého DJ Aviciho. Neotřelý je i obal, jednoduchou kresbu s vánoční tematikou namaloval sám Clapton.

Odkaz zesnulých

Posmrtně vyjdou čtyři disky nevydaného materiálu rockera Toma Pettyho a jeho kapely The Heartbreakers. Na „živáku“ z roku 1983 ožije hudba amerického zpěváka a multiinstrumentalisty Prince.

Na své si přijdou i milovníci muziky z devadesátek. Zpěvák ikonických The Verve Richard Ashcroft vydává další sólovku. Pražané si užijí trojici ze Švédska Peter Bjorn and John v Lucerna Music Baru přímo v den vydání jejich novinky Darker Days.

Album vydá i DJ a zpěvák osmdesátkové kapely Culture Club Boy George či elektronická legenda The Prodigy, která v létě zazářila na Rock for People. Očekávaná je i deska britských Muse. Uvidíme, jestli i s osmým počinem Simulation Theory dorazí do Prahy. Naposledy tu před třemi lety představili nahrávku Drones.

Tipy na alba podzimu a zimy

PRÁVĚ VYŠLY
Paul McCartney
: Egypt Station
Paul Simon: In The Blue Light

14. ZÁŘÍ
Uriah Heep: Living The Dream

21. ZÁŘÍ
Prince: Piano & A Microphone: 1983
Slash: Living The Dream
Suede: The Blue Hour

28. ZÁŘÍ
Alt-J: Reduxer 
Rod Stewart: Blood Red Roses
Tom Petty & the Heartbreakers: An American Treasure (kolekce nevydané hudby)

12. ŘÍJNA
Eric Clapton: Happy Xmas
Elvis Costello & The Imposters: Look Now 
Primal Scream: Give Out But Don't Give Up: The Original Memphis Sessions 

19. ŘÍJNA
Peter Bjorn and John: Darker Days 
Richard Ashcroft: Natural Rebel 
Yoko Ono: Warzone 

26. ŘÍJNA
Boy George And Culture Club: Life

2. LISTOPADU
The Prodigy: No Tourists 

9. LISTOPADU
Muse: Simulation Theory