A zárukou, že to nemohlo z hlediska diváků dopadnout jinak nežli dobře, byly kapely: Hop trop, Hradní duo, Cop, Náplava, Pacifik, Rakovnickej potok, Žížeň band, Globus, Knezaplacení a legendární interpreti: Jitka Vrbová a Standa Chmelík, Věra Martinová a Pavlína Jíšová, Honza Nedvěd či a Petr Kocman s PK Bandem.

Paní Blanka všem účinkujícím a pořadatelům vzkazuje: „Jsme poprvé na tomto festiválku a je tu moc krásně. Fajn skupiny i lidi okolo. Velké díky a poklonu všem, co festiválek zařizují a starají se o kapely i o nás. Příští rok určitě zase přijedeme, bylo to super."

Novinkou byla Věra Martinová

Novinkou pro festival byla, jak již bylo naznačeno, Věra Martinová. „Věru Martinovou se mi podařilo přesvědčit přes její sestru, která je zároveň její manažerkou, a také přes Pavlínu Jíšovou, která je mojí dobrou kamarádkou. Ony mi na ni daly kontakt a já ji požádal, zda by u nás nevystoupila. Byl jsem rád, že souhlasila," popsal Vladimír Škrlant, který přiznal, že je na vystoupení Věry Martinové sám zvědav, neboť ji naživo viděl zpívat zatím jen jednou a moc se mu to tehdy líbilo.

Není žádným tajemstvím, že se ve Slabcích každý rok líbí nejen divákům, ale i vystupujícím.

Filmový záznam z festivalu

„Když dohrají, vyzvu je, aby nám řekli pár slov na kameru, neboť děláme z Dobře utajené country filmový záznam. S každou kapelou udělám vždy krátký rozhovor a musím říci, že všichni pějí ódy, až se za to někdy stydím, za tolik chvály, kterou si možná ani nezasloužím," popsal Vladimír Škrlant.

Bouřlivý potlesk získaly všechny vystupující kapely. „Letos jsem také nově pozval dvě nové kapely, Globus a Knezaplacení. A sám se divím, obě dvě měly velice dobrou odezvu. Mám radost i za ně," dodal k sedmnáctému ročníku Dobře utajené country ve Slabcích prezident tohoto povedeného festivalu Vladimír Škrlant.

JANA ELZNICOVÁ