Tři roky po albu Drones přicházejí britští Muse s novou nahrávkou Simulation Theory. Stejně jako k předchozí desce, naplánovali turné a jeho součástí bude i zastávka v Praze. Tentokrát si trojice troufla na podstatně větší prostor. Na letišti v Letňanech zahrají 26. května.

CD zdarma k lístku

Každý fanoušek, který si zakoupí vstupenku na koncert, obdrží nové album zdarma v elektronické podobě nebo za poštovné fyzický nosič.

Na novém albu bude jedenáct skladeb, z nichž fanoušci znají již pět: Pressure, The Dark Side, Something Human, Thought Contagion a Dig Down. K prvním třem jmenovaným natočila skupina i videoklip.

Muse: Pressure

Zdroj: Youtube

Sound se nezměnil

Po šestnácti letech také vydává desku tuzemská nejslavnější kapela Lucie. Podle prvních dvou nahrávek Takhle tě mám rád a Nejlepší, kterou znám, ke které natočili i klip, je jasné, že půjde o starou dobrou Lucii. Druhý zmiňovaný kus napsal Oskar Petr, jenž je autor velkých hitů Lucie jako Medvídek nebo Chci zas v tobě spát.

Robert Kodym ovšem song přetextoval. „Oskar ho napsal v době, kdy se z Ameriky vracel do Čech. Ten jeho text byl dobrej, ale spíš pro nějakou Kriminálku Praha. V té době se rozváděl a tu píseň měl doteď v šuplíku,“ řekl David Koller a Robert Kodym ho doplňuje: „Myslím si, že kvalitní skladby jsou nadčasové, takže nevadí, že vznikla v 80. letech v Los Angeles.“

Lucie: Nejlepší, kterou znám

Zdroj: Youtube

Nahrávky zesnulého

Posmrtně vyjde také druhá deska Come Over When You’re Sober, pt. 2 amerického rappera Lil Peepa vlastním jménem Gustav Elijah Åhr, který téměř před rokem zesnul v jednadvaceti letech na předávkování xanaxem.

Dnes vychází 
ČESKÉ
Lucie: Evolucie
Tři sestry: Svobodu ředkvičkám!
Ondřej Ruml: Zapomenutý příběh

ZAHRANIČNÍ
Lil Peep: Come Over When You're Sober, Pt. 2
Muse: Simulation Theory