Domingo, který se nejvíce proslavil jako jeden ze Tří tenorů, se taktovky ve Stavovském divadle chopil již v pátek. Dnešní představení je jedinou reprízou hvězdně obsazeného jevištního nastudování opery pod jeho vedením. Lístky do divadelního hlediště jsou vyprodané.

„Opera oper", jak se dílu o potrestaném prostopášníkovi Donu Giovannim někdy přezdívá, je s českým hlavním městem nerozlučně spjata. Mozart se ji totiž rozhodl složit pro Prahu poté, co Pražané s nadšením přijali jeho Figarovu svatbu, která ve Vídni propadla. Ve Stavovském, tehdy Nosticově, divadle představil své dílo na motivy literární předlohy Dona Juana 29. října 1787. Budova zůstává jediným dosud existujícím a plně funkčním divadlem, kde Mozart působil. Don Giovanni se v ní hraje dodnes.

Domingo do představení obsadil pěvecké světové špičky. Hlavní roli svěřil Italovi Simonu Alberghinimu, Giovanniho sluhu Leporella ztvární Rumun Adrian Sampetrean. Pro roli Elviry, opuštěné milenky hlavního hrdiny, si Domingo vybral českou sopranistku Kateřinu Kněžíkovou, sólistku Opery Národního divadla. I některé další role ztvární Češi - Jan Šťáva se představí jako Komtur a Jiří Brückler jako Masetto.