Album obsahuje dvanáct písniček – osm českých a čtyři ze zahraniční databáze. Producentem desky je Honza Horáček, který už se Zbyňkem spolupracoval při nahrávání obou dosud vydaných singlů k soutěži – společné písně desítky finalistů Máme svůj cíl a finálové skladby Srdce pátrají. Původně se mělo album na hudebních pultech objevit na konci března, ale kvůli Zbyňkově nemoci vyjde až 16. dubna. „Sklátila mě viróza. Ne, že bych byl nějak moc náchylný, ale když už nemoc přijde, tak to stojí za to,“ říká Zbyněk.

Kromě Honzy Horáčka se na vzniku písniček podílela řada autorů, například Jiří Janouch, Jan Ponocný, z textařů Ivan Hlas, Miroslav Kuželka či Hana Sorrosová. Vy sám autorské ambice nemáte?

Ambice mám, ale zatím bylo hrozně málo času na to, abych to zkusil. Věřím ale, že ta doba, kdy si budu moct sám experimentovat a vymýšlet písničky, přijde.

V souvislosti s deskou jistě chystáte koncerty a křty…

Křty máme naplánovány dva – první se uskuteční 30. dubna v brněnském Semillasu a druhý 15. května v pražském klubu Retro Music Hall. Do té doby budeme s kapelou zkoušet a zkoušet, protože na těch křtech chceme předvést náš zkrácený koncertní program. Čeká nás i vystoupení na několika hudebních festivalech a vybraných open-air akcích. Turné jako takové máme naplánováno až na podzim, pojedeme ho celý říjen a začátek listopadu.

Kdo vlastně vaši kapelu tvoří?

Dva moji kamarádi z dřívějších dob, kteří v Praze studují na Ježkově konzervatoři. Další dva členy – hráče na kytaru a na basu – jsme našli taky na konzervatoři. Ke všem mám velice blízko, takže věřím, že naše spolupráce bude dobrá a hlavně dlouhodobá.

Nedávno jste zabodoval v anketě TýTý. Evidentně vás to hodně překvapilo…

No nepředstavitelně. Vůbec jsem nedoufal, že se něco takového může stát. Ukázalo se ale, že mám velkou podporu ve svých fanoušcích. A já jsem jim za to vděčný.

Od chvíle, kdy soutěž Česko hledá SuperStar skončila, zase tolik času neuplynulo. Změnil se od té doby nějak zásadně váš život?

Změnil se v tom, že se v poslední době zabývám výhradně hudbou, což byl vždycky můj sen. Takže jsem maximálně spokojený. Jediným negativem je ztráta soukromí, ale s tím se musí počítat.

A jak to máte se školou?

V září mě čeká maturita na střední ekonomické škole. Po ní bych chtěl pokračovat ve studiu na konzervatoři.

Fakt věříte, že to září vyjde? Známe případ Anety Langerové, která maturitu odkládá už nějaký rok…

Já jsem pevně rozhodnutý, že v září maturitu zvládnu. Když ji neudělám teď, tak už snad nikdy. Jsem si moc dobře vědom toho, že když člověk jednou z něčeho vypadne, tak už je pro něj strašně těžké přinutit se k tomu, aby věc dotáhl do konce.

Na koncertech vás bude zastupovat agentura Live Production, která má ve své stáji Hanu Hegerovou, Mig 21, Michala Hrůzu nebo Richarda Müllera. To musí být příjemný pocit…

Velice příjemné. Je dobré zpívat s pocitem, že za vámi stojí někdo schopný, kdo se stará o zmíněné hvězdy. Vidím v tom obrovskou jistotu.

A co fanynky? Stále je jich tolik?

Fanynek je pořád dost, řekl bych, že už z toho fanatismu přešly do klidnější polohy. Stále mi vytvářejí dárečky a prostřednictvím fóra na stránkách televize Nova mi píšou, plánují společné akce, srazy…

Už jste se nějakého zúčastnil?

Byl jsem zatím na jednom, protože nebylo dost času. Snad ale zase nějaký termín najdeme.