Na druhé straně ale vnímal především smutnou novinu. „Odešel člověk, který je nenahraditelná osobnost. Rodině přeju upřimnou soustrast. Ivance a dětem hodně sil,“ posteskl si primáš cimbálové muziky z Kyjovska.

Jeho spolupráce s Karlem Gottem začala v roce 2003. „Zúčastnili jsme se jeho koncertu v Kyjově jako předskokani. Tam nás sice neviděl, ale po koncertě jsme byli společně na rautu ve sklepě pod radnicí. My jsme tam hráli. Začal s námi zpívat a moc se mu to líbilo. Tam asi přeskočila mezi námi první jiskra,“ vzpomínal v rozhovoru pro Deník Pavluš.

Spolu pak nahráli lidové písně, převážně z Moravy a Slovenska. Na albu pracovali v mistřínském hudebním studiu dechové hudby Mistříňanka. Jak připomněl, pro Karla Gotta byl velmi důležitý text. „Klíčové pro něj bylo, o čem píseň pojednává. Proto jsou na desce také písně, které jsou jeho zamilované, například Prší, prší, len sa leje, a já chodím bez naděje. Deska v konečné podobě popisuje jeho život,“ přiblížil slovácký houslista CD.

Na tom je i píseň Při Trenčíně. „Je to balada o tom, že se má narodit dítě a neví se, jestli to bude chlapeček nebo děvčátko. Tuto skladbu jsme nahrávali v době, kdy očekával narození dcery Charlotty,“ dodal Pavluš. 

Zavzpomínejte na jedinečného Karla Gotta
Posílejte nám fotografie související s pohřbem Karla Gotta. Jak na něj vzpomínáte, jdete se s ním rozloučit přímo do Prahy? Nebo zapálíte svíčku ve vašem městě?
Zašlete nám vaše snímky na e-mailovou adresu webeditori.jm@denik.cz a pomozte vytvořit speciální pietní galerii, skrze kterou vzdáme hold zesnulé legendě české hudby.