„Máme z jejího vystoupení skvělý pocit," zhodnotil pocity za celou rodinu její bratr Petr Lüftner mladší. I jeho jméno Ústečané znají. Je autorem a interpretem Ústecké hymny, která koncem srpna obletěla celé město. Ten, podle svých slov, prožívá Eliščin úspěch mnohem emotivněji než svůj vlastní.

„V neděli ráno jsem Elišce popřál hodně štěstí na večer a předal jí pomyslný štafetový kolík nejsledovanějšího člena rodiny. Není to zaujatost rodinného člena, vždycky jsem věděl, že zpívá výjimečně, a tak jsem šťastný za to, že konečně nadešla její chvíle, kdy se může projevit a svůj dar ukázat světu," vysvětlil bratr.

Muzikální už od dětství

Oba sourozenci mají hudbu v krvi od dětství. „Eliška zpívá od šesti let, chodila do lidové školy umění. Několikrát vystupovala v ústeckém divadle. Dokonce jí tam publikum tleskalo vestoje," prozradila pyšná hlava rodiny, Petr Lüftner starší.

Ten svým dětem odmala hrál na kytaru, maminka se zase věnovala klavíru a zpívala ve sboru. „Po kom má Eliška hlas, nevím. Jistý hudební vliv na ni má i děda," doplnil bratr Petr.

Jak on, tak i Eliška, si již od Ústečanů za svoje pěvecké umění vysloužili přezdívky. Petra lidé přirovnávají k ústeckému Jarku Nohavicovi a Elišku k české Edith Piaf.

Nebudu nikoho kopírovat

„Přirovnání jsou to samozřejmě lichotivá, ale jsou zavazující. Jarek Nohavica i Edith Piaf toho tolik dokázali, že to ani není třeba připomínat. Pro start je to velmi povzbuzující, nicméně určitě nebudeme nikoho kopírovat. Naopak chceme jít svou cestou a nechat se inspirovat. Podobná přirovnání se nedostávají každému, takže si toho nesmírně vážíme," reagoval Petr Lüftner mladší.

Zpěv ale není jediným zájmem Elišky Lüftnerové, která studuje umělecké rytectví se zaměřením na lovecké potřeby.

„Eliška se věnovala vždycky mnoha činnostem. Ze sportu určitě lze vyjmenovat veslování, které bylo její velkou láskou, dále běh, kdysi dělala lehkou atletiku a věnovala se jízdě na koních nebo horolezectví. Má tvořivé ruce, takže jí není cizí malovat a vyrábět nejrůznější dekorace a ozdoby. Miluje zvířata, přírodu a vše co k ní patří," dodal otec Petr Lüftner.