Celkem dvanáct předních zahraničních jmen nabídne letošní speciální Electronic stage na festivalu Colours of Ostrava.

„Loňský koncept výběru zaměřeného na to nejzajímavější ze současné elektronické scény jsme se pro velký úspěch rozhodli zopakovat. Letos ale scénu umístíme do většího stanu nedaleko Dolu Hlubina, který bude stejně jako loni sloužit jako oficiální afterparty zóna po uzavření hlavního areálu," uvedla ředitelka festivalu Zlata Holušová.

V roli hlavních hvězd přijedou na Electronic stage v areálu Dolních Vítkovic islandská skupina Kiasmos neboli dvojice Oláfur Arnalds a Janus Rasmussen, která splétá do atmosférických ploch komorní klasickou hudbu s minimalistickým technem.

Po čtyřech letech do České republiky zavítá se svým dýdžejským projektem UNCLE Sounds James Lavelle, ústřední postava slavné britské triphopové legendy UNCLE.

Mistři remixování

Britský Erol Alkan je uznávaný jako jeden z největších mistrů remixování a dýdžejského řemesla.

„Podílel se na deskách Klaxons nebo Franz Ferdinand, vystoupil po boku Daft Punk nebo Madonny," zdůraznil dramaturg Electronic stage Adam Kaňa. V České republice se představí vůbec poprvé.

Britský maskovaný producent Slow Magic, kolega Gold Pandy nebo XXYYXX, nabídne návštěvníkům Colours of Ostrava prosluněnou radostnou hudbu.

Poprvé do České republiky zavítá francouzský minimal/ambient techno producent Rone, jedna z největších senzací francouzské elektronické scény posledních let a oblíbenec 3D z Massive Attack nebo Jeana-Michela Jarreho.

Nathan Fake v novém tisíciletí zcela zásadně ovlivnil nejen britskou techno scénu. Rodák z britského Norfolku loni na Colours of Ostrava nemohl vystoupit ze zdravotních důvodů, letos to napraví.

K dalším zahraničním účinkujícím na Electronic stage patří londýnský DJ a producent Boy 8-bit, mág minimalistického techna Christian Löffler, londýnské duo Tom Clarke & Sam Ricketts aka Cloud Boat, pozoruhodný britský producent Throwing Snow a lucemburský elektronický hudebník Sun Glitters.