Na sobotní vyhlášení do Státní opery přijela bezprostředně po pražském koncertě slavné francouzské zpěvačky ZAZ, v němž se stala dokonce její hudební předskokankou.

Počítala jste s takovým úspěchem v Českém slavíkovi?

Páni, to jsem opravdu nečekala. Už nominace a výběr do finální trojice ve mně vzbudil radost a pocit štěstí dítěte, které vzali do Disneylandu…

Uplynulá sobota byla určitě pro vás velmi náročná. Vždyť tentýž večer jste se stala hudební předskokankou slavné francouzské zpěvačky ZAZ, miláčka festivalu Colours of Ostrava. Jak vám bylo těsně před vystoupením?

Zpočátku velká tréma, samozřejmě že jsem se před koncertem se ZAZ setkala. Povídaly jsme si, uklidňovala mě, dávala mi určité rady a velmi mě potěšilo, když jsem začala zpívat, že stála kousek od pódia, kouřila a pozorně mě sledovala, což mi dodalo v zaplněné hale sebevědomí… Z koncertu mám fantastický pocit. Tak to byl pro mě jeden z největších dárků k mým dvacetinám, stejně jako úspěch v Českém slavíkovi.

Jaká byla cesta z vyprodané haly Fóra Karlín do pražské Státní opery?

Bylo to dost šílené, měla jsem čas na převlečení pouhých deset minut, takže jsem všechno v hale nechala a rychle se přemísťovala na Slavíka.

Při přebírání ceny Objev roku jste zazpívala i improvizovanou děkovnou píseň. Kdy vznikla?

Velmi spontánně jsem si ji připravila během několika okamžiků.

A to „natahování času" jste měla s moderátorem večera Liborem Boučkem domluveno?

Kdepak, už čekal na můj příjezd, a tak jsme to zvládli, je to velký profesionál.

Změní tato cena váš život?

Musím přiznat, že je to opravdu velký zásah do mého života. Vidím v tom velkou šanci pro sebe. Bude teď hodně záležet na mně, jak šanci využiji.

Jaká byla atmosféra na rautu po udílení cen? S kým jste se na něm setkala?

Nejvíce si vážím toho, že mnohonásobný český slavík Karel Gott mi blahopřál k tomu ocenění. A jeho gratulace si velmi vážím. Nebylo to naše první setkání s Karlem Gottem. Před časem jsme spolu s Markétou Konvičkovou byly hudební předskokanky v jeho koncertu. Také jsem mu poslala své první cédéčko Shubidu a jsem velice nadšena, že na jeho adresu pronesl Karel Gott velmi pochvalná slova, takže to bylo také velmi nádherné.

Momentálně jste v Praze. Proč?

Připravuji se na koncert nazvaný Vánoční hvězdy v Karlíně, který se koná 8. prosince v Hudebním divadle v Karlíně, kde jsem dostala šanci zazpívat si společně s Markétou Konvičkovou a skvělou polskou interpretkou Halinou Młynek na večeru, kde zazpívají také například Jitka Zelenková, Leona Machálková, Janek Ledecký, Dan Hůlka a další.

Prý už připravujete své druhé cédéčko…

Ano, mělo by obsahovat většinu mých autorských písní, ale asi se na něm objeví možná dvě či více písní také jiných autorů. Kteří to budou, zatím nechci předbíhat…

Pomalu končící letošní rok, v němž jste v srpnu oslavila dvacáté narozeniny, byl pro vás úspěšný…

Ano, prošla jsem si hudební soutěží Hlas Česko Slovenska, kde jsem potkala spoustu úžasných lidí ze štábu a muzikantů. Dostala jsem přes prázdniny příležitost stát se tváří nové kampaně Coca-Coly v Česku a na Slovensku, kdy můj úkol bylo skládat krátké písničky z úryvků od lidí aneb Řekni to písní, to mě moc bavilo. Zazpívala jsem si podruhé na Dnech dobré vůle, na Velehradě společně s Markétou Konvičkovou a Ewou Farnou, to byl krásný zážitek. Poté jsem hodně vystupovala i se svou kapelou, poskládanou z moravskoslezských bardů, umělců a hlavně mých dobrých kamarádů. Hraje se mnou na bicí i můj skvělý bráška Dalibor Mráz, na kterého jsem moc pyšná, jelikož se hrou na bicí nástroje dokázal prosadit i ve světě. Byla jsem součástí koncertu Královny popu v Karlíně, kde jsem měla tu čest si zazpívat společně s úžasnými zpěvačkami Ilonou Csákovou, Monikou Absolonovou a Leonou Machálkovou, a teď koncert se ZAZ. A ocenění v Českém slavíku.

Pokud vím, tak před nedávnem jste nastoupila ke studiu Ježkovy konzervatoře v Praze…

Na Ježkově konzervatoři studuji obor skladba, kde se snažím rozvíjet také jako skladatelka klasické a jazzové hudby.

Jak se těšíte na vánoční svátky?

Na Vánoce se moc těším. Jsou to přece jenom svátky klidu a míru, kdy mám konečně spoustu času být s rodinou. Není nad to se ráno vzbudit s pocitem, že jsou Vánoce a těšit se na pořádnou vánočku, kakao, kapra, bramborový salát a všechno to cukroví. Jediný den v roce, kdy mě mamka nehubuje za to, že tolik jím… Rok 2015 přinese nové zkušenosti a poznání, a ať se nestane nikde a nikomu nic špatného…