Nikdy předtím se do žádné pěvecké soutěže nepřihlásila, ačkoliv pochází z umělecké rodiny a má za sebou mnoho velkých i malých pěveckých úspěchů a zpěv je jejím největším koníčkem.

„Byla jsem vždycky proti komerčním soutěžím. Několik okolností ale změnilo můj názor, a nyní jsem moc ráda, že jsem ho přehodnotila," popisuje devatenáctiletá zpěvačka. Hlas ČeskoSlovenska ji oslovil tím, že se nejedná o soutěž pouze pro amatéry. „Hlas je více o hudbě. Koncept soutěže spočívá v profesionalitě zpěváků, a jde tedy o jejich pěvecké kvality," přibližuje Eliška Mrázová.

Už od dílu Výběr naslepo zpívá mladá zpěvačka s živou kapelou, a má tak podle svých slov možnost seberealizace.

Zdroj: Youtube

V týmu Darta

„Ani jsem nedoufala, že by se mi v Hlasu mohlo tak moc líbit. Všichni jsou tam opravdu příjemní. Od štábu po soutěžící. Našla jsem si tam úžasné přátelé a poznala nové hudebníky. Opravdu mě to překvapilo a jsem vděčná za tu pozitivní energii, která při natáčení panuje," dodává.

Účastníci soutěže jsou rozděleni do týmů, které vedou zkušení zpěváci. Elišku si vybral tým Darta, jehož název vznikl spojením jmen zpěvaček Dary Rolins a Marty Jandové.

Zdroj: Youtube

„V Darta týmu jsem velmi spokojená. Holky jsou dobře střelené a moc příjemné. Jsem ráda za tento výběr a neměnila bych. Vytvořili jsme se zbytkem týmu úžasnou partu. Veškerý volný čas jsme trávili zpíváním, hraním na kytaru a ukulele a celkově jsme si všichni opravdu sedli," uzavírá.

Eliška Mrázová v pěvecké soutěži zaujala svým silným hlasem. Málokdo však ví, že v této křehké Ostravačky se skrývají i skladatelské vlohy.

Bratr Elišky: Účast v soutěži si užívá

„Oba dva jsme s Eliškou hudebníci a nikdy jsme muziku nebrali jako soutěž. Eliška se tedy v Hlasu vůbec nestresuje, užívá si, navazuje nové kontakty a poznává nové lidi," řekl Deníku bratr zpěvačky Dalibor Mráz.

Eliška není jen interpretkou, ale sama hudba skládá pro sebe i pro ostatní.

„Perličkou je, že si naše Eliška sama dělá i aranžmá písní. Nedávno vydala album a skládá hudbu nejen pro sebe, ale například i pro Markétu Konvičkovou. Chystá teď i spolupráci s dalšími známými zpěváky, víc ale k tomu prozrazovat nebudu," dodal tatínek stundetky pražské konzervatoře Vladimír Mráz.

Ostravané si mohou vystoupení Elišky Mrázové i s kapelou užít na chystaném dvacátém ročníku ostravského majálesu, který propukne 7. května v Dolní oblasti Vítkovice a jehož mediálním partnerem je i Moravskoslezský deník. 

Zdroj: Youtube