"Vlastní příčinou úmrtí byl zápal plic, ten mu ale způsobila nemoc COVID-19," citovala agentura AP hudebníkova syna Ellise Marsalise III. Podle něj byl otec hospitalizován v New Orleans ve státě Louisiana. Ten je podle AP nákazou koronavirem silně zasažen. V celých Spojených státech evidují už přes 216 500 případů nákazy a na 5120 mrtvých.

Eric Clapton
Eric Clapton: bluesový pánbůh oslavuje

On-line reportáž ke koronaviru najdete ZDE

Ellis Marsalis Jr. se narodil 14. listopadu 1934 v New Orleans, označovaném za kolébku jazzu, kde strávil i velkou část své kariéry. Jako hudebníci se proslavili i čtyři z jeho šesti synů - trumpetista Wynton, saxofonista Branford, trombonista Delfeayo a bubeník Jason. Ellis Marsalis byl proto někdy označován za "otce slavných synů".

Pianista Marsalis, který za své vzory považoval Oscara Petersona či Dukea Ellingtona, proslul zejména jako úspěšný pedagog.

Frontman kapely Pearl Jam Eddie Vedder
Pearl Jam se vracejí. Pořádně uzrálí

"Ellis Marsalis byl legendou… byl učitelem, otcem a ikonou, slova nestačí na to, abychom popsali jeho umění, radost a ten zázrak, který dával světu," uvedla LaToya Cantrellová, starostka New Orleans, kde Marsalis až do prosince vystupoval.

Českému publiku se Elis Marsalis představil v lednu 1999, kdy se svým triem vystoupil v pražském Rudolfinu po boku Českého národního symfonického orchestru řízeného americkým dirigentem Paulem Freemanem.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník