Kromě osvědčených lákadel toho nejlepšího z české hudební scény, jakými jsou například Tomáš Klus, Mig 21, Tata Bojs, Škwor, Michal Hrůza, Xindl X a mnozí další, se na festivalu přestaví i hvězdy světové úrovně.

„Mezi největší lákadla letošního ročníku se řadí jednoznačně německá formace Alphaville. V čele s charismatickým zpěvákem Marianem Goldem vystoupí v sobotu 1. srpna na hlavním pódiu. Nenechte si ujít všechny jejich slavné hity jakými jsou Forever Young, Big Japan či Sound Like a Melody. Rovněž neopomenou představit i svoji novou tvorbu," uvedla za pořadatele Nikol Poselová.

Jako další významný zahraniční host se představí britská skupina Kosheen. Po nedávném velkém úspěchu v pražském Fóru Karlín se českému publiku představí znovu.

„Na Sázavafestu tato kapela není žádným nováčkem, vystoupí zde již potřetí a pokaždé se těší velkému zájmu publika nejen díky hitům, které dobyly svět, ale také díky svému energií nabitému vystoupení. Na Kosheen se mohou fanoušci těšit rovněž 
v sobotní festivalový den," pokračovala Poselová.

Festival se po celou dobu své existence může pyšnit svým multižánrovým zařazením a návštěvníky z celé České republiky.

Sázava klan

Letos si kromě fanoušků hip hopu, kterým bude dopřáno vystoupení nejlepšího slovenského hiphopera Rytmuse, přijdou na své i pamětníci při vystoupení oblíbeného zpěváka Václava Neckáře, který se představí s formací FiHa. Příznivci SKA pak ocení vystoupení Sto zvířat.

Sázavafest již 15 let baví 
a těší jak kapely, tak návštěvníky všech generací. A právě muzikanti, kteří se nazvali Sázava klan, připravili při této příležitosti zajímavou skladbu. Pod tímto uskupením se skrývá Michal Malátný, Bára Basiková, Kamil Střihavka, Tomáš Hájíček (Krucipüsk), Support Lesbiens, Sto zvířat, Elis, Lukáš Pavlásek, Michael Ví (J.A.R.), Vincent Richards (Švihadlo), Gabriela Urbánková (Glanc), Tomáš Fröde (Imodium), Bořek Slezáček a Genny Ciatti.

Píseň vyšla z dílny kapely Glanc, která několikrát na festivalu vystupovala stejně jako výše zmínění umělci. Píseň otextovala Jarmila Chromíková, která Sázavafestem žije téměř od samého začátku.

Malé i velké potěší rodinka ze Springfieldu

Pravidelní návštěvníci Sázavafestu dobře vědí, že se kromě vynikající muziky mohou těšit i na velmi bohatý a nápaditý doprovodný program. Pořadatelé ani letos nezapomněli například na rodiny s dětmi. Ty se totiž, a to přímo ve festivalovém areálu, budou moci setkat i s velmi populární a doslova celosvětově známou žlutou rodinkou z amerického města Springfield.

„Rád uvádím, že Sázavafest je jediný festival, který se bude moci pochlubit přítomností originální a dnes již vskutku legendární žluté rodinky THE SIMPSONS," uvedl ředitel a hlavní dramaturg Sázavafestu Pavel Kloupar. „Nejen, že se všichni malí i velcí zájemci budou moci vyfotit s těmito sympatickými postavičkami kresleného seriálu přímo v originálním pokojíku, popřípadě si udělat selfie, ale budou moci prožít pátek a sobotu i s hlavním představitelem Barta. Tedy s Martinem Dejdarem, který mu, a to naprosto nedostižným způsobem, propůjčil svůj hlas," dodal Kloupar.

Na své si ale přijdou i milovníci neotřelého a místy i velmi svérázného humoru Lukáše Pavláska. Ten vystupuje jako stand-up komik po klubech a divadlech, hraje v divadle, filmu i televizi, píše scénáře, texty k písním, básně a prózy. Dá se říci, že Lukáš Pavlásek již patří ke stálicím Sázavafestu. Stejně jako spisovatel Michal Viewegh. Také on na festivalu vystoupí v blocích autorského čtení.

Novinky festivalu

Pořadatelé letošního jubilejního patnáctého ročníku Sázavafestu připravili dvě zásadní novinky. Nejenže rozšířili festivalový program o jeden den, ale zvýšili i počet scén ze tří na čtyři.

„Novou scénu jsme nazvali Rock'n'More Stage. Sázavafest tedy bude mít čtyři stage, což bylo i z pohledu organizačního zapotřebí. Dvě stage, jak se říká, pojedou, na dalších dvou se budou připravovat další kapely nebo interpreti. Takto je to obvyklé na všech velkých a vyhlášených festivalech. Na nové stage se bude hrát rock a jeho odnože, jakými jsou například rockabilly, jižanský rock nebo ska. Navíc nás čeká i slavnostní křest této scény, který proběhne v pátek 31. července krátce před půl devátou hodinou večer při vystoupení skupiny Krucipüsk. Na křest dorazí z hlavní scény i skupina Škwor," uvedl ředitel a hlavní dramaturg festivalu Pavel Kloupar.