Je jedním z nejvyhledávanějších muzikantů světových hvězd, absolvoval turné a nahrával s takovými umělci jako je Eric Clapton, Joan Baez, Marianne Faithfull, Jimmy Page, John McLaughlin. Českým televizním divákům se také představil na Oslavě 20ti let od pádu železné opony – koncertu pro Václava Havla po boku Joan Baez, Suzanne Vega, Lou Reeda a Renee Fleming.

Letos v prosinci do Čech přilétá se svým americkým bubeníkem JT Lewisem, spolupracovníkem Tiny Turner, Stinga, Whitney Houston, Herbie Hancocka a dalších, doprovodí je klávesový mág Martin Chabloz a Lawrence Lina – kytarista a hráč na foukací harmoniku ze Švýcarska.

Odehrají zde čtyři koncerty, tři společně s Robertem Křesťanem a Druhou trávou, kde vrcholem večera bude spojení hráčů obou kapel a křest v prosinci vydávaného CD Fernando Saunderse „Plant a seed“ (EMI).

Kromě řady zahraničních jmen, která se na CD podílela, uslyšíme i housle Karla Holase a právě banjistu Druhé trávy Luboše Malinu.

Robert Křesťan a Druhá tráva

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scény nejen v České či Slovenské republice.

Speciální vánoční koncert této legendy folku, country a bluegrassové scény spolu s Fernando Saunders Band uvidíme 16.12. od 19:00 hodin v Domě kultury na Kladně – Sítná, 18.12. od 19:00 hodin v Divadle A. Dvořáka v Příbrami a 19.12. od 19:30 hodin v Divadle ABC v Praze. Jediný samostatný koncert F.S.Band pak máme možnost shlédnout v pátek 17.12. od 20:00 hodin v Klub kinu v Černošicích.

(zdroj: Nostalie Music Agency)