Hlavní část festivalu se uskuteční v budově bývalých Elektrických podniků v Bubenské ulici. Kromě vizuálně obohacených koncertních večerů nabídne doprovodný program.

Pořadatelé hledají osobité projekty 

„Přivážíme umělce, kteří se pohybují na pomezí žánrů, nebo aktuální žánry vytvářejí. Spíše než velká jména vyhledáváme kvalitní a osobité projekty, které v poslední době rezonují evropskou scénou. Českému publiku je chceme představit a připomenout, že současná klubová scéna je velmi různorodá," uvedl dramaturg festivalu Jakub Pešek.

Například úvodní den vyvrcholí show The Well, kdy vystoupí vizionářský britský hudebník Koreless za vizuálního doprovodu Emmanuela Biarda a jeho instalace plné laserů a zrcadel.

Na festivalu se objeví i tanec 

I letos Lunchmeat představí projekty připravené speciálně pro festival. Svoje síly tak mimo jiné spojí nizozemský producent a významná postava klubového undergroundu posledních dvou dekád Legowelt s maďarským studiem Blurboyz do nového vizuálního projektu. Tehno duo SHXCXCHCXSH do Prahy přijede s umělcem Pedrem Maiou, který pracuje s nalezenými, časem poškozenými analogovými filmy.

V audiovizuálním programu se objeví i tanec, například při více než tříhodinovém DJ setu, se kterým vystoupí producent a vývojář hudebního software Objekt.

Na festivalu bude i venkovní projekce 

V rámci doprovodného programu se na dva týdny otevřou opuštěné prostory bývalých městských lázní na Bubenské 1, a to třetím pokračováním výstavy Editions of Light.

Poprvé se v Praze představí permanentní venkovní projekce. Experimentální projekt Lumivers na celý měsíc rozsvítí podestu restaurace Expo 58 na nábřeží Kapitána Jaroše. Program festivalu je postupně zveřejňován na www.lunchmeat.cz a facebookovém profilu festivalu.

Čtěte také: Putovní festival Ze stínu uvede díla židovských autorů