Jubilejní ročník nabídl řadu známých českých jmen. Představila se například Aneta Langerová, jež si své vystoupení vyloženě užívala. Svou pozitivní náladu přenesla i na vděčné publikum, které si s ní největší hity, jako je Voda živá nebo Malá mořská víla, zanotovalo.

Vydařené vystoupení předvedla i pardubická Vypsaná fiXa, která představila písně ze svého nového alba Tady to někde je. Plný energie byl také koncert skupiny Mig 21 v čele s Jiřím Macháčkem.

Spousta energie

Rovněž další interpreti jako například Michal Hrůza, Prague Conspiracy nebo Dukla vozovna předvedli tak živelná a energická vystoupení, až to působilo, že celý festival je jednou velkou oslavou života.

Nejsilnějším zážitkem a vrcholem celého festivalu ostatně bylo vystoupení Anny K. Ta přesto, že si v minulých dnech od lékařů vyslechla špatnou zprávu, že se jí po osmi letech znovu vrátila rakovina, své koncerty nezrušila.

A o to větší hloubku celé vystoupení mělo. Zpěvačka byla plná energie a optimismu, na pódiu vesele skákala a rozdávala úsměvy na všechny strany.

Celý koncert odstartovala svou pravděpodobně nejpozitivnější písní Vždycky se budeme znát, která pochází z nového alba Světlo. „To světlo si hodlám ponechat,“ pronesla.

Mezi fanoušky zpěvaččin pozitivní přístup okamžitě vyvolal obrovskou euforii. Často bylo slyšet skandování „Do toho, do toho!“, nebo když pak v písni Nebe zazněla slova „Zůstali jsme sami prázdný, nevlídný a příliš vážný, spoutaný a v půlce zlomený,“ ozvalo se z publika sborové „Ne!“

Ale i na samotné zpěvačce bylo vidět, jak moc ji energie posluchačů nabíjí. Když pak před Písní o slzách uvedla, že některé její hity získávají další a další významy, sama se tomu musela smát.

Anna K. se stylově rozloučila písničkou Na shledanou. „Opravdu věřím, že se tu znovu shledáme,“ rozloučila se očividně dojatá mohutnou podporou svých skalních příznivců, ale i ostatních návštěvníků festivalu. A celý areál v to věřil s n.