Koncert se uskuteční od 20.30 hodin na otáčivém hledišti krumlovského zámku. Známé a oblíbené árie z oper G. Verdiho, G. Pucciniho, A. Dvořáka a dalších zazpívají pěvci z USA a Kanady. Mezzosopranistka Annamaria Popescu pochází z Montrealu. S úspěchem vystupovala na divadelních scénách a koncertních pódiích v Evropě, Asii a Severní Americe.

Nejvíce se proslavila technikou zpěvu, vřelostí a sametovou barvou svého hlasu. K vrcholům její kariéry patří dvanáct inscenací v milánské La Scale. Zpívala pod taktovkou dirigentů jako jsou Sir Colin Davis, Bruno Bartoletti, Andrew Davis a další. „Nyní je mým domovem Miláno, ale odstěhovat se do Itálie pro mě nebylo snadné rozhodnutí. Přestože je Kanada jednou z nejkrásnějších zemí na světě, Evropa a zejména Itálie, pro mě představuje mnohem více profesionálních příležitostí,“ uvedla.

Tenorista Allan Glassman působí převážně v Metropolitní opeře v New Yorku, kde kromě jiných rolí zpíval Prince ve Dvořákově Rusalce s orchestrem Fort Worth Symphony. Celkový počet jeho tenorových rolí přesahuje 80. Se svou manželkou, sopranistkou Jeanine Thames zazpívají milostný duet z Othella. J. Thames na sebe upozornila svým „stříbřitým“ vysokým sopránem a získala si v mezinárodním měřítku přízeň kritiky pro své, jak dramatické, tak komediální herecké vlohy uplatňované na operních scénách v USA, v Evropě a v Japonsku, kde se mimo jiné objevila v sezoně 2004–2005 v Tokiu a v Ósace jako Královna noci v Mozartově Kouzelné flétně spolu se souborem Státní opery Praha. „Naše cesta do Evropy a závěrečný koncert vašeho festivalu budou zlatým hřebem našeho léta!“ prozradila J. Thames.