„Budeme hrát písničky z našich počátků, tedy z 80. let, a mezi nimi i písně Vlasty Redla, se kterým jsme tehdy hodně koncertovali. Budou to třeba Vizovice, Večer křupavých srdíček, Umělci na šňůře, Letiště, Sbohem galánečko nebo Kurnikšopatožtone," říká kapelník Fleretu Zdeněk Hrachový. Samozřejmě zazní i píseň Zafúkané a další hity kapely, které pak doplní písně z poslední desky O krásách Valašska.

Hlasovali fanoušci

„Tu desku máme moc rádi a starší písně nám pomohli vybrat fanoušci pomocí hlasování na našem webu. Jejich přání budeme akceptovat," říká kapelník s tím, že celý koncert si pak budou moci posluchači odnést i na cédéčku. „CD bude totiž nahráno také jako koncert s našimi fanoušky. Nahrávka se koná 15. ledna a na přelomu února a března by deska měla být hotová. Plzeň bude jednou z prvních zastávek, kde bude k dispozici," doplňuje.

Zdroj: Youtube

Jarní narozeninové koncerty se odehrají bez hostů. Ty Fleret chystá až na velké výroční akce, které se uskuteční v létě například v Praze, Brně a Ostravě. „Nevylučuji ale, že uděláme i další vystoupení v Plzni. V posledních letech jsme tu sice moc nekoncertovali, ale od tohoto roku se to možná změní. Budeme mít k Plzni blíž, protože náš basák se tam přižení," prozrazuje ze zákulisí kapely Zdeněk Hrachový.

Folk, bigbít i valašský folklór

Ze současné sestavy je jediným zakládajícím členem. Fleret vznikl v roce 1983 ve Vizovicích na základech dřívější hospodské kapely Šperk. Proslavil se písní Umělci na šňůře a následně společným koncertováním s Vlastou Redlem. Ten tehdy neměl s kým hrát a za společné koncertování nabídl Fleretu písničky, které si psal do šuplíku. Fleret ve svém stylu mísí folk, bigbít, ale také valašský folklor, což dokládá nejen složení nástrojů, mezi nimiž je i fujara, housle či harmonika, ale především texty. Do roku 2011 kapela dlouhých 17 let vystupovala také s folklorní zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. Spolupráce však byla ze zdravotních důvodů zpěvačky ukončena. Fleret od té doby ve své hudbě více přitvrdil a vrací se ke kořenům.