Dívka držela v ruce mapu Ostravy. Bylo mi jasné, kam ona trojice míří. Bylo krátce po osmnácté hodině, kyž jsem se ocitl přímo před ČEZ Arénou, dějištěm večerního koncertu The Australian Pink Floyd a pozoroval natěšené zástupy lidí, jak zrychleným krokem mizí v útrobách velké sportovní haly. Na jediný koncert do České republiky dorazili The Australian Pink Floyd Show, slavná revivalová kapela, která vznikla v roce 1988 v australském městě Adelaidu. Do Ostravy skupina přijela z Katovic v rámci světového turné The Best Of The Wall Tour 2008.

„Naposledy jsem slyšel a viděl na vlastní oči originální Pink Floyd v devadesátých letech v Praze. Jsem opravdu zvědavý na ty australské hochy, které jsem viděl jenom krátce na DVD,“ vyznal se před nedělním koncertem šestačtyřicetilerý Mirek z Kroměříže, který přijel na koncert se ženou a jejím otcem. Téměř sedm tisíc diváků, věrných příznivců hudby slavných Pink Floyd, sedělo spokojene v hale, když zhruba deset minut po devatenácté hodině se na pódiu postupně objevili kytaristé a zpěváci Steve Mac, Damian Darlington a Colin Wilson, klávesista Jason Sawford, bubeník Paul Bonney, půvabné vokalistky a další hudebníci – a zhruba dvouapůlhodinová show mohla začít. Podívaná, podporovaná zadní výtvarně vynálezovou projekcí, efektní světelnou hrou barev zazněly nejenom skladby z klíčového dvojalba Pink Floyd The Wall z roku 1979, ale také další nesmrtelné opusy legendární skupiny.

V první části posluchači nadšeně aplaudovali takovým peckám jako jsou In The Flesh, The Thin Ice, Keep Talking či Happiest Days. Vše pečlivě nacvičeno, technicky úžasně zahráno. Takže není divu, že se australští Pink Floydi vypracovali za posledních patnáct let mezi nejvyhledávanější interprety. A když ještě zazněly během koncertu dech beroucí písně jako Wish You Were Here či Comfofortably Numb, musel následovat na konci přídavek Run Like Hell. Nadšená hala aplaudovala. Není divu. Vždyť od roku 1993 má kapela už svůj druhý domov v Anglii a mezi jejími fanoušky už dnes jsou sami členové kapely Pink Floyd.

V roce 1994 se dokonce účastnili části turné Pink Floyd nazvaného The Division Bell o dva roky později získali velkou poctu, když byli pozváni na oslavy abrahamovin Davida Gilmoura. Zde se na jevišti spojili s Richardem Wrightem a Gyuiem Prattem a společně odehráli skladbu Comfortably Numb, která ostatně zazněla také na nedělním ostravském koncertě.

Bombastičtí The Australian Pink Floyd odjeli z Ostravy do Drážďan na další koncert svého současného světového turné. Čeká je také mimo jiné Velká Británie, kde odehrají šestnáct vystoupení. Nutno říci, že se jejich nápaditá výprava a pinkfloydovská světelná a laserová show v Ostravě líbila, což je přijemné konstatování, soudě také podle bezprostřední reakce publika během koncertu.