Jízda se jmenuje best of, mohou se tedy návštěvníci těšit na to nejlepší z dosavadních jízd?

Společné koncerty Harafice s herci Slováckého divadla už děláme několik let. Byly to večery pro nás všechny obrovských zážitků, pocitů, na které se nedá jen tak zapomenout. Letos už bude jubilejní 10. jízda a řekli jsme si, že by bylo hezké některé věci oprášit, protože stály za to. Ono totiž v tom velkém množství koncertů, kdy se vždycky dělal úplně nový program, bylo strašně náročné nastudování jak herců, tak muzikantů. Rozhodli jsme udělat The Best off, udělat výběr písní, kterých jsme za těch pět let udělali. Na druhou stranu bylo strašně těžké jenom ten samotný výběr udělat.

Budete mít na akci hosta či hosty? Prozradíte i jméno?

Jsme rádi zpětně, že se nám občas podařilo udělat překvapení pro diváky a pozvat nějakého "tajného" hosta. Jestli tomu bude i letos, určitě nebudu prozrazovat. Všichni hosti byli vždycky pod velkým informačním embargem. Hlavní důvod je vždy ten, že chceme divákům dát takový malý dárek v podobě překvapení, ale na kterém nechceme ten večer stavit.

Co bude spojujícím prvkem celého večera?

Spojující prvek celého večera bude ten, že všichni, co kdy vystoupili a vystupují v tomto projektu, dělají všechno z lásky k hudbě, divadlu a k lidem.

Poprvé budete hrát s herci v Buchlovicích, chystáte i nějaké další novinky?

Novinky určitě budou. Ono se všechno nabízelo taky kvůli tomu, že letos je divadlo v rekonstrukci. V prvním okamžiku jsme nechtěli tu jízdu vůbec dělat. Pak se ale naskytla možnost to zkusit "open air". Je to pro nás nová výzva, rovněž spoustu starostí a věcí kolem toho. Nicméně hodně převažuje to, že se neskutečně všichni těšíme.

Jízdy mají letní a zimní variantu, kterou máte vy osobně radši a proč?

Je hrozně těžké vybrat si mezi letní a zimní variantou. Obě totiž mají své. V létě si můžeme dovolit více lumpáren a srandiček. Já zase na zimní jízdě miluju to, že mi pomůže naladit se na vánoční atmosféru, zapomenout na všední problémy. Navíc oba kluci (Jožka s Davidem) svým jedinečným a hodně vkusným humorem dokážou člověku navodit úsměv na tváři skoro až do Velikonoc (smích).