close Koncert  - Sting a Shaggy ve Forum Karlín 16.listopadu 2018. info Zdroj: Deník / Vladimír Šťastný zoom_in

Jejich spolupráce asi kdekoho zaskočila. Když Sting a Shaggy vydali společnou desku 44/876 a vydali se s ní na společné turné, nikdo si moc nedokázal představit, jak bude show těchto dvou pánů, kteří hrají odlišné žánry, vypadat.

Bylo až překvapující, jak se ti dva doplňovali. Setlist poskládali ze sólových písní interpretů, kusů ze společné desky i repertoáru The Police, ale když hráli každý svoje songy, navzájem se podporovali. Písničky tedy dostaly nová aranžmá a energii.

Nečekaná propojení skladeb

Některé písně i propojili, například So Lonely s Strengt of a Woman nebo Roxanne a Boombastic.

| Video: Youtube

Na pódiu pohybově dominantnější Shaggy celý koncert publikum vyzýval k tanci, tleskání a mávají rukama, což někdy působilo až nuceně a rušivě. Někdo by zase řekl, že se mu podařilo vytvořit lepší atmosféru.

close Koncert  - Sting a Shaggy ve Forum Karlín 16.listopadu 2018. info Zdroj: Deník / Vladimír Šťastný zoom_in Ze společných písniček, které plynuly převážně reggae rytmu, ovšem se Stingovým rukopisem, vybočoval kus Dreaming in the U.S.A. Studiová nahrávka zní jinak, ale na živě teto její refrén připomínal sedmdesátkové řádění z dob Beach Boys.

Angel a Every Breath You Take

Největší aplaus samozřejmě sklidily písně Stinga: Message in a Bottle, Every Little Thing She Does Is Magic, Shape of My Heart, Desert Rose a samozřejmě Every Breath You Take.

Shaggy tolik hitů nemá, ale Angel a Hey Sexy Lady v rádiích zaznamenali v uplynulých letech téměř všichni ve Foru Karlín přítomní.

| Video: Youtube

Ač toto spojení nejprve budilo spíše rozpaky a obavy, ukázalo se, že podobné žánrové fúze nemusí být na škodu a oživí hudební scénu. Uvidíme, kdo spojí síly příště.